گیل خبر/ به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، مدیرعامل این شرکت با اشاره به ابلاغ تعرفه های جدید آب، اظهار داشت: تعرفه های جدید آب با هدف مدیریت مصرف بهینه ابلاغ شد و مشترکین با رعایت الگوی مصرف آب، مشمول افزایش تعرفه در قبوض آب بهاء نخواهند شد.

مازیار علی پور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اعلام این خبر افزود: قیمت آب برای مشترکین پرمصرف از اواخر اسفندماه سال 1400 افزایش یافت که بر اساس آن الگوی مصرف مشترکین خانگی ماهانه 13 مترمکعب تعیین شده و تعرفه آب بها برای بیش از الگوی مصرف، به صورت پلکانی و براساس ضرایب قانونی محاسبه می شود.

مدیرعامل آبفای گیلان با تاکید بر رعایت الگوی مصرف آب توسط مشترکین خانگی تصریح کرد: در صورت رعایت الگوی مصرف آب به میزان ماهیانه 13 متر مکعب، مشترکین مشمول هیچ گونه افزایش نرخ آب مصرفی بر روی قبوض خود نخواهند بود.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه تمام شده تولید آب، بر صرفه جویی در مصرف آن تأکید کرد و گفت: با رعایت الگوی مصرف آب ، از پرداخت هزینه مازاد می توان جلوگیری نمود که در سال گذشته 51 درصد مشترکین، الگوی مصرف را رعایت کرده اند.

مدیرعامل آبفای گیلان یادآور شد: تعداد مشترکین آب استان 852 هزار و 674 مشترک است که از این تعداد 675 هزار و 76 مشترک خانگی و مابقی صنعتی، تجاری است و حدود 18 درصد مشترکین آب استان، کم مصرف و 33 درصد با الگوی تعیین شده و 49 درصد بالاتر از الگوی مصرف هستند که در طبقه مشترکین پرمصرف محسوب می شوند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : آبفای گیلان

نظر شما:

security code