۱۴۰۱/۱۱/۱۹ ۲۲:۴۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: قیمت گوشت قرمز تا دو هفته آینده هر کیلوگرم بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

گیل خبر/ به گزارش باشگاه خبرنگاران،سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به واردات ۷۵ درصد واکسن طیور تصریح کرد: با اقدامات انجام شده بخشی از واکسن‌های وارداتی طیور می‌توانیم در داخل تأمین کنیم.

آقامیری با بیان اینکه ۷ شرکت واکسن‌سازی در ایران وجود دارد، افزود: اردوی دامپزشکی نقش مهمی در حوزه خودکفایی در تولید واکسن و مبارزه با بیماری دام دارد.

وی تعداد بیماری مشترک بین انسان و دام را ۸۰۰ نوع دانست و خاطرنشان کرد: این اقدام سازمان دامپزشکی سبب ارتقا سلامت و بهداشتی جامعه انسانی هم می‌شود و خدمات سازمان دامپزشکی از مزرعه تا سفره است.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه اگر آسیبی به دام وارد شود منبع تولید گوشت از دست می‌رود اضافه کرد: متوسط تولید گوشت قرمز در کشور حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن است.

رئیس سازمان دامپزشکی واردات گوشت قرمز را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: متأسفانه در راستای کمبود عرضه در گوشت قرمز در این ایام قیمت گوشت قرمز افزایش یافت و حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان یکی دو هفته آینده قیمت گوشت کاهش می‌یابد.

آقامیری ادامه داد: دام زنده و لاشه گوشت قرمز گوسفندی گرم از کشور‌های مختلف که مجاز هستند بر اساس پروتکل‌های بهداشتی وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز نزولی شده گفت: کاهش قیمت گوشت قرمز ادامه خواهد یافت که کمبود عرضه در گوشت قرمز در بازار نداشته باشیم.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : گوشت قرمز

نظر شما:

security code