۱۴۰۱/۰۸/۱۱ ۲۰:۱۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۵۶۰ عدد سکه عتیقه مربوط به دوره ساسانی و هزاره اول قبل از میلاد در شهرستان رودبار خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: مبارزه با سودجویانی که با چپاول میراث گذشتگان به دنبال رسیدن به مطامع نامشروع خود هستند، همواره در اولویت کار مجموعه انتظامی قرار دارد.

وی افزود: ماموران انتظامی ایست و بازرسی رودبار حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی این شهرستان به سمت رشت به فردی که در لاین مخالف به صورت پیاده با یک عدد ساک دستی در حال عبور بود، مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه در بازرسی از کوله پشتی فرد مورد نظر، ۵۶۰ عدد سکه عتیقه کشف شد، افزود: متهم ۵۸ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: کارشناسان میراث فرهنگی قدمت سکه‌های کشف شده را مربوط به دوره ساسانی و هزار اول قبل از میلاد اعلام کردند و ارزش آنها در دست بررسی است.

سردار ملکی در پایان با بیان اینکه قاچاق عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می‌رود از مردم خواست در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.