۱۴۰۱/۰۶/۰۹ ۰۱:۱۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رسانه‌های غربی گزارش کردند، جو بایدن اوراق رسمی ثبت نام خود به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا را نزد کمیسیون فدرال انتخابات این کشور ثبت کرده است.

گیل خبر/ به گزارش فارس، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، در صفحه مربوط به برگه ثبت اطلاعات کاندیداتوری مجدد جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا که امروز سه شنبه ثبت و منتشر شده، عبارت «بایدن به عنوان نامزد رئیس جمهوری» در بخش اطلاعات «کمیته اصلی ستاد انتخاباتی برای جوزف آر بایدن جونیور و کامالا هریس» ذکر شده است.

به نوشته ایندیپندنت، خبر ثبت اوراق رسمی کاندیداتوری مجدد برای ریاست جمهوری از سوی جو بایدن در حالی منتشر می‌شود که او قرار است روز پنجشنبه سخنرانی مهمی در ایالت فیلادلفیا ایراد کند و خود را برای این سخنرانی آماده می‌کند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، بایدن در اطراف بنای «پارک تاریخی ملی استقلال» در فیلادلفیا با موضوع «ادامه نبرد برای روح ملت» سخنرانی خواهد کرد.

آنطور که ایندیپندنت نوشته، موضوع این سخنرانی بایدن یادآور عنوانی است که او برای ستاد انتخاباتی سال ۲۰۲۰ خود به کار برده و آن مبارزه انتخاباتی و نبردش با دونالد ترامپ در آن انتخابات را به عنوان «نبرد برای روح آمریکا» معرفی کرد.

بر اساس قوانین انتخاباتی آمریکا نامزد‌های انتخاباتی احزاب این کشور ابتدا باید در رقابت درون حزبی مربوط به هر یک از احزاب شرکت و با چهره‌های دیگری که در داخل آن حزب به عنوان نامزد‌های انتخابات درون حزبی مطرح شده اند رقابت کنند، اما به طور معمول یک رئیس جمهور مشغول به کار به احتمال تقریبا مسلم نامزد اصلی حزبش برای رسیدن به دور بعدی ریاست جمهوری خود است.

در ماه‌های اخیر کاخ سفید و خود بایدن چندین بار بر قطعیت قصد او برای نامزدی دوباره او برای انتخابات ریاست جمهوری برای سال ۲۰۲۴ از سوی حزب دموکرات تاکید کرده بودند، اما مسائل مختلفی نظیر افول محبوبیت او در نظرسنجی ها، گاف‌های متعدد و حرکات عجیبی که او در موقعیت‌های مختلف نشان داده و نگرانی از بابت سن بالایش موجب شده که در حزب دموکرات بر سر نامزدی مجدد او از جانب این حزب برای ریاست جمهوری اختلاف نظر وجود داشته باشد.