۹۱ درصد مردم در استان گیلان تاکنون هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم، براساس آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر 157 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و آمار بستری‌شدگان کرونایی هر روز در حال افزایش یا کاهش بوده و روند ثابتی ندارد.

به گفته فردین مهرابیان 43 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان افزوده شده‌اند و در روزهای اخیر شاهد روند متلاطم آمار بیماران جدید کرونایی در استان گیلان هستیم.

30 نفر از بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان گیلان به دنبال وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند و در شرایط عمومی مساعدی نیستند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان هزار و 200 تیم واکسیناسیون در سراسر استان گیلان فعال هستند و تاکنون 96 درصد مردم دز نخست، 91 درصد نوبت دوم و 47 درصد مردم استان نیز نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. 

با توجه به اهمیت تزریق واکسن کرونا در کاهش شدت علائم این بیماری و کاهش احتمال مرگ در مبتلایان در حال حاضر 472 مرکز واکسیناسیون کرونا در سطح استان گیلان و بیش از 220 پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت فعال هستند.