معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان گیلان از کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک های جعلی به نام قوه قضائیه خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، سید رحمن سیدزاده معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان گیلان از کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک های جعلی به نام قوه قضائیه خبر داد.

سید رحمن سیدزاده معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان گیلان در توضیح این خبر افزود: در این روش کلاهبرداری، فرد کلاهبردار پیامکی با محتواهایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و... که در نهایت به یک  لینک پرداخت بر خط منتهی می شود، برای شهروندان ارسال می کنند و از آن جایی که برخی شهروندان از نحوه فعالیت آن ها آگاهی ندارند و مبلغ عنوان شده نیز بسیار ناچیز می باشد روی لینک کلیک کرده و اقدام به عملیات پرداخت وجه می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: کلاهبرداران با ورود در لینک معرفی شده  اطلاعات کارت بانکی متقاضی را به سرقت برده و نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها اقدام می کنند و حتی ممکن است از طریق شماره گوشی متقاضی به تمام مخاطبین، این پیامک ارسال شود.

سید زاده با بیان اینکه برای رویت ابلاغیه، اخطاریه یا شکوائیه هیچ وجهی نباید پرداخت شود و وارد کردن هیچ رمز یا شماره حسابی لازم نیست از مردم خواست تا اصلا چنین پیامک هایی را باز نکرده و برای دیگران نیز ارسال ننمایند.