کاهش قیمت خودرو در بازار/ جدیدترین قیمت پراید، دنا و انواع پژو

قیمت خودرو از ابتدای اسفند ماه با ثبات همراه بو اما چند روزی است که کاهش قیمت مشاهده می‌شود. کارشناسان معتقدند کاهش قیمت تا پایان سال ادامه دارد.

گیل خبر/ به نقل از تجارت نیوز، امروز ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ قیمت خودرو صفر داخلی با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت باما با تغییراتی همراه است.

خودروی پراید ۱۱۱ به نرخ ۱۸۵ میلیون تومان رسید. پراید ۱۳۱ نیز به نرخ ۱۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل  ۱۴۰۰ در قیمت ۴۷۵ میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است. اما دنا معمولی با سه میلیون کاهش قیمت به ۳۵۹ میلیون تومان رسید.

 
قیمت خودروهای پرطرفدار
نرخ خودرو تیبا هاچ بک پلاس به نرخ ۲۰۸ میلیون تومان رسید.پژو ۲۰۶ تیپ  دو به قیمت ۲۶۵ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج به قیمت ۳۱۹ میلیون تومان رسید.

خودرو پژو پارس اتوماتیک به ۴۳۵ میلیون تومان رسید. تارا اتوماتیک ۱۰ میلیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش داشت و به ۵۳۰ میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
فیروز نادری، کارشناس خودرو گفت: قیمت خودرو در چند روز اخیر کاهشی شده است. ممکن است این کاهش قیمت تا پایان سال ادامه داشته باشد.

او افزود: اگرهیچ مانعی به وجود نیاید کاهش قیمت تا سال آینده نیز ادامه دارد. مذاکرات وین و واردات خودرو به کشور نیز بر قیمت خودرو در بازار کشور نیز تاثیر دارد. اگر واردات انجام شود قیمت خودروهای داخلی و خارجی کاهش می‌یابد.

پیش از این زاوه، کارشناس خودرو  نیز اظهار کره بود: واردات قیمت خودروهای چینی و وارداتی را به شدت تعدیل می‌کند. اما در بازار خودروی داخلی تاثیری ندارد. البته بازار خودروی دنا پلاس توربو را از رونق می‌اندازد. اما قیمت خودروهای ارزان قیمت تغییری نمی‌کند.