امیرعبداللهیان خطاب به سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران:
۱۴۰۰/۰۷/۰۸ چاپ

 وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

گیل خبر/ به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان هنگام دریافت رونوشت استوارنامه سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران، ضمن آروزی موفقیت برای سفیر در دوران ماموریتش در تهران و همچنین تاکید بر اهمیت روابط فی‌مابین در چارچوب روابط همسایگی، از برخوردهای نامناسب اخیر نیروهای مرزبانی جمهوری آذربایجان با رانندگان کامیون‌های ایرانی و بازداشت دو نفر از آنها، ابراز نارضایتی کرد و اظهارات منفی اخیر از سوی جمهوری آذربایجان را تعجب آور و تاسف برانگیز خواند.

امیر عبداللهیان انجام رزمایش نظامی از سوی کشورها در داخل اراضی خود را در چارچوب حق حاکمیت ملی دانست و با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای مشترک کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

علی علیزاده سفیر جدید جمهوری آذربایجان،‌ نیز در این دیدار داشتن روابط خوب و عمیق کشور متبوعش با جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشور همسایه و عزیز برای جمهوری آذربایجان حائز اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد وقایع اخیر از طریق رایزنی‌های بین مقامات دو کشور بزودی حل و فصل شود.

 سفیر جدید جمهوری آذربایجان،‌ امروز هشتم مهر ماه ١۴٠٠ و در آغاز ماموریت خود در جمهوری اسلامی ایران با امیرعبداللهیان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی کرد. 

امروز هفت سفیر  از کشورهای آذربایجان، ‌ اسپانیا، بلژیک، ‌قرقیزستان، هلند، قبرس و فنلاند و همچنین نماینده سازمان ملل متحد در تهران و نماینده یونیسف با دیدار وزیر امور خارجه و تسلیم رونوشت استوارنامه خود رسما ماموریت دیپلماتیک خود را در ایران آغاز کردند.