عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: «رفع موانع تولیدات کشاورزی» و «تسهیل صدور مجوز کسب و کار» دو قانون مهم مجلس برای افزایش تولید و اشتغال است.

گیل خبر/ به نقل از تسنیم؛ جبار کوچکی‌نژاد با بیان اینکه مجلس برای افزایش تولید و اشتغال دو قانون مهم را در دستور کار دارد اظهار داشت: قانون امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی یکی از این قوانین و در اشتغالزایی مؤثر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان داشت: قانون دیگر تسهیل صدور مجوز کسب و کار بوده که در صحن مجلس مطرح است و کلیات آن رأی آورد؛ دو قانون مذکور می‌تواند در بخش تولید و اشتغال اثرگذاری بالایی داشته باشد.

وی گفت: قانون تقویت امنیت غذایی به منظور رفع موانع مورد تأیید نمایندگان قرار گرفته است؛ در این قانون موارد زیادی در حوزه کشاورزی در نظر گرفته شده که می‌تواند مجوزها را سرعت ببخشد و هم جلوی تغییر کاربری اراضی کشاورزی را بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی مواردی دیده شده که می‌تواند بسیاری از مشکلات کشاورزی در استان گیلان را برطرف کند.

وی با بیان اینکه در صنعت استان گیلان مشکلات بسیاری وجود دارد که باید مجدانه نسبت به رفع آن اقدام شود افزود: در این راستا بنده اخیراً جلساتی با بانک صنعت و معدن در رابطه با کارخانجات پوشش، ایران پوپلین، فومنات و فرش گیلان داشتم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه برخی از واحد‌های صنعتی در گیلان تعطیل است گفت: بنده با هلدینگ‌هایی که می‌توانند کارخانجات را مجدداً وارد چرخه تولید کنند نیز جلساتی داشتم اما این مسیر، مسیر پر پیچ و خمی است.

وی با بیان اینکه در این راه موانع قانونی زیادی وجود دارد و اگر بخش خصوصی هم پای‌کار بیاید موانع بسیاری پیش رویش قرار دارد افزود: این موارد در مجموع سبب شده تا برخی کارخانجات و واحد‌های صنعتی همچنان در گیلان تعطیل باشند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس عنوان کرد: رییس سابق قوه قضاییه در سفر استانی خود به گیلان دستوراتی را صادر کرد اما این دستورات هنوز عملی نشده و پرونده کارخانجات همچنان در لابلای مسیرهای پر پیچ و خم باقی‌مانده است.