معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۰:۲۴ چاپ

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آغاز واکسیناسیون عمومی در استان، گفت: شهروندان می توانند با ورود با سامانه محل و زمان تزریق را انتخاب کنند.

گیل خبر/ به گزارش مهر، آبتین حیدرزاده صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه واکسیناسیون سراسری در استان گیلان نیز آغاز شد، اظهار کرد: تمام متولدان سال ۱۳۸۳ به قبل می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir محل و زمان تزریق واکسن خود را انتخاب کنند.

حیدرزاده به تسریع روند واکسیناسیون در استان گیلان با پیگیری‌های انجام شده اشاره کرد و افزود: قطعاً رسیدن به سطح استاندارد از واکسیناسیون عمومی ایمنی جامعه را در برابر کرونا افزایش می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه بعد از واکسیناسیون نیز شهروندان باید همچنان تا کنترل و مهار کامل کرونا شیوه نامه‌ها را رعایت کنند، گفت: در روزها و هفته‌های اخیر با فروکش کردن موج پنجم و تسریع روند واکسیناسیون شاهد کاهش آمارهای بستری و ابتلاهای روزانه بودیم.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه استمرار این روند به مشارکت مردم و اصناف و رعایت شیوه نامه‌ها بستگی دارد، ادامه داد: پرهیز ار حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و دوستانه باید همچنان مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه همچنین به تزریق دُز دوم واکسن برخی از شهروندان، افزود: افرادی که دُز اول واکسن را دریافت کرده‌اند و کمتر از یک هفته به تاریخ تزریق نوبت دوم آنها مانده می‌توانند از طریق سامانه سلامت محل و زمان دریافت نوبت دوم را انتخاب کنند.

حیدرزاده ادامه داد: سامانه واکسیناسیون از امروز بر اساس نوع واکسن تزریق شده در نوبت اول، فقط مراکزی را نمایش می‌دهد که همان نوع واکسن را تزریق می‌کنند.

وی تصریح کرد: برای ثبت‌نام در این سامانه نیازی به داشتن پرونده بهداشت نیست.