مهندس علی اکبر جوهری معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق گیلان از ثبت رکورد نیاز مصرف 2041 مگاواتی استان در تاریخ 18مرداد سال جاری خبرداد .

گیل خبر/ مهندس علی اکبر جوهری  طی مصاحبه با صدا و سیمای مرکز گیلان بیان داشت : باتوجه به اعلام هواشناسی و پیش بینی های صورت گرفته از روند افزایش دمای هوا تا پایان هفته جاری مطمئنا مصرف برق نیز روند صعودی خواهد داشت و لذا با توجه به شرایط کنونی امکان استفاده از ظرفیت همه نیروگاههای برق آبی به دلیل کاهش نزولات جوی و ایجاد شکاف بین مصرف و تولید وجود ندارد .

جوهری افزود : در تاریخ 18 مرداد 1400 نیاز مصرف استان به 2041 مگاوات رسیده و با توجه به سقف پیک مصرف تعیین شده استان گیلان از سوی دبیرخانه کنترل پیک بار کشور ، رعایت نکات مدیریت مصرف کاملا ضروری می نماید .

وی ضمن تشکر از صنایع و بخش کشاورزی که در ساعات اوج بار همکاری های لازم را در جهت خاموشی ها با شرکت توزیع برق استان داشته اند گفت :  خواهشمند ایم کماکان مانند گذشته این همکاری ارزنده را با ما داشته باشند .

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان در راستای لزوم مدیریت مصرف برق افزود : از همه مشترکین محترم تقاضا میشود بمنظور کاهش ناپایداریها و جلوگیری از خاموشی های با برنامه و ناخواسته نسبت به کاهش مصرف خود با بکار بستن چند راهکار ساده مدیریت مصرف نظیر ( قرار دادن کمپرسور کولر ها در زیر سایبان ، استفاده حداکثری از روشنایی نور روز ، قرار دادن درجه کولر در دمای آسایش  25 درجه ، شرکت در پویش مردمی مدیریت کولر ها ( خاموش کردن کولرهای ادارات و منازل بین ساعات 2و 3 بعد از ظهر به مدت یک ربع ) اقدام کنند .

وی اظهار داشت : مشترکین محترم می توانند از طریق سایت شرکت توزیع برق و نصب اپلیکیشن برق من  از زمان و مکان خاموشی های  برق استان که به دلیل شکاف و ناترازی مصرف و تولید برق در کل کشور حادث شده اطلاع یابند .