چندی پیش پرتال پلیس فتای کشور خبر از فعالیت مجموعه ای کلاهبردار با عنوان ai trades که در زمینه ی رمز ارزهای دیجیتال و با ساخت یک کوین تقلبی به نام atc اقدام به عوام فریبی می کند خبر داد که این مهم از طریق این رسانه نیز به آگاهی هموطنان عزیزمان رسانده شد. اما اخبار جدید از این قرار است که کلاهبرداران مجازی اکنون با نقابی دیگر و در قالب شرکت ai buddy شروع به کار کرده و قصد فریب مردم را دارند.

گیل خبر/ یکی از سردسته ها و لیدرهای اصلی گروه کلاهبرداری  airtrades (ش.و) است که در حال حاضر به کشور کانادا متواری شده است. لازم به ذکر است که وی دارای پرونده های متعدد قضایی در ایران است.

مجموعه AITrades مدعی است که پلتفرمی جهت ایجاد معاملات ارزهای رمزنگاری بر اساس AI یا هوش مصنوعی به وجود آورده است. این پروژه ادعا کرده که از ربات های معامله گر جهت ثبت سفارشات و انجام مبادلات استفاده نموده است. در حالیکه هیچ یک از این ادعاهای پروژه ثابت نشده و تاکنون اطلاعاتی که حاوی مستندات فنی و business plan یا طرح کسب و کار پروژه باشد، منتشر نشده است.

همچنین از افراد بنیانگذار این پروژه هیچ مشخصاتی در دسترس عموم قرار داده نشده است و در وبسایت AITrades هم فقط گفته شده که گروهی متشکل از افراد خبره این پروژه را طراحی کرده و به کمک رباتهای هوشمند ارائه کرده اند. از این عبارت نمیتوان برداشت کرد که این افراد در حوزه بلاک چین و یا ارزهای رمزنگاری فعالتی داشته اند. گذشته از آن هویت آنان نیز نامعلوم است.

این در حالی است که از 3 سال پیش با توجه به پیگیری های انجام شده و اعلام اطلاعات از سوی افراد مطلع درباره شرکت کلاهبرداری airtrades، اطلاعات اسامی لیدرهای اصلی این باند کلاهبرداری در اختیار مراجع قضایی و انتظامی قرار گرفته و در پرونده قضایی شرکت airtrades موجود است.

یکی از سردسته ها و لیدرهای اصلی این گروه کلاهبرداری (ش.و) است که درحال حاضر به کشور کانادا متواری شده است. لازم به ذکر است که وی دارای پرونده های متعدد قضایی در ایران است.

با نگاهی به گذشته این افراد درمی‌یابیم که سالیان متمادی با شیوه های مختلف در کلاهبرداری از مردم دست داشته اند.

(ش.و) یکی از عوامل پشت صحنه این گروه بین المللی کلاهبرداری است که با تاسیس شرکت در کانادا نسبت به پولشویی برای شرکت هرمی airtrades اقدام میکند.

بیش از 3 سال پیش یکی از سردسته های اصلی این گروه در اعترافات خود چگونگی فعالیت و عوامل این گروه کلاهبرداری را شرح داده و در پرونده قضایی موجود است که چگونه و چه عواملی و چه اشخاصی باعث شده این گروه به فعالیت کلاهبرداری گسترده خود ادامه داده و با موج اطلاع رسانی که سال گذشته به وجود آمد از عوامل قضایی انتظامی و امنیتی تقاضا داریم با بررسی دقیق به این موضوع بپردازند.

بعد از 3 سال پلیس محترم فتا در وبسایت اطلاع رسانی اعلام کرده و باز هم از عوامل قضایی کشور عزیزمان ایران خواهشمندیم با برخورد و بدون کوچکترین چشم پوشی با عوامل اصلی و افراد پشت پرده این گروه کلاهبردار جلوی گشترش قارچ گونه آنها را بگیرد که در این شرایط اقتصادی کشور به صورت سیستماتیک جهت ضربه زدن به اقتصاد کشور ارز را از کشور خارج میکنند.

خواهشمندیم با این افراد برخورد شود تا دیگر هیچ گروه کلاهبرداری جرات انجام چنین کاری را نداشته باشد. با تشکر از تمامی زحمتکشان قضایی و انتظامی که با تلاش فراوان جهت امنیت کشور عزیزمان ایران از جان گذشتگی می‌کنند