در حالیکه ترامپ پایگاه «اندروز» را به مقصد فلوریدا تَرک کرد، بایدن در پیامی اعلام کرد: امروز روز جدیدی در آمریکاست.

گیل خبر/ به گزارش مهر، اِسکای نیوز با انتشار اخبار مربوط به مراسم انتقال قدرت به جو بایدن چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا اعلام کرد: پس از خداحافظی ترامپ از قدرت و تَرک کاخ سفید، اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کردند: کابوس چهار ساله دوره ترامپ تمام شد.

اوباما: این بار نوبت توست

باراک اوباما چهل و چهارمین ریس جمهور آمریکا هم اکنون با انتشار تصویری، آغاز ریاست جمهوری بایدن را به او تبریک گفت. اوباما در توئیتر خود نوشت: این بار نوبت تو است.

مراسمی برای وداع ترامپ برگزار نشد

این در حالیست که بر اساس اعلام منابع رسانه ای، مراسم وداع ترامپ محدود برگزار گردید. همچنین، با درخواست ترامپ برای برگزاری یک رژه نظامی باشکوه مخالفت شد.

ترامپ رفت

حساب کاربری شبکه تلویزیونی اِم‌اِس‌اِن‌بی‌سی در توییتر اعلام کرد که دونالد ترامپ کاخ سفید را تَرک کرد.

ترامپ: به زودی همه شما را دوباره ملاقات می کنم

چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا پس از تَرک کاخ سفید در پایگاه «اندروز» واقع در «مریلند» در سخنانی بار دیگر به تمجید از اقدامات خود پرداخت و گفت: می‌خواهم خداحافظی کنم؛ اما امیدوارم این خداحافظی برای مدت زمانی طولانی نباشد. این (دوره ریاست جمهوری) ۴ سالی برجسته بود که دستاوردهای بسیار داشتیم! امیدوارم دولت جدید موفق شود. به‌زودی همه‌تان را دوباره ملاقات می‌کنم. به شکلی دیگر باز خواهیم گشت. ما را به یاد داشته باشید.

ترامپ پس از سخنرانی خداحافظی خود، پایگاه «اندروز» را به مقصد فلوریدا که قرار است در آنجا زندگی کند، تَرک کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که ترامپ پیش از تَرک این مکان، نامه ای را برای بایدن در کاخ سفید گذاشته است.

جو بایدن چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا پیش از آغاز مراسم تحلیف، در پیامی توییتری اعلام کرد: امروز روز جدیدی در آمریکاست.

برخی منابع رسانه ای در این باره اعلام کردند که بایدن امروز و پس از مراسم تحلیف، درباره دیوار حائل با مکزیک نیز موضع گیری می کند. همچنین؛ قرار است بایدن تا ساعاتی دیگر احکام ترامپ از جمله حکم ترامپ درباره ممنوعیت سفر اتباع برخی کشورهای مسلمان به آمریکا، را لغو کند.

باراک اوباما چهل و چهارمین ریس جمهور آمریکا هم اکنون با انتشار تصویری، آغاز ریاست جمهوری بایدن را به او تبریک گفت. اوباما در توئیتر خود نوشت: این بار نوبت تو است.

 

جو بایدن و کامالا هریس معاون وی هم اکنون و پیش از آغاز مراسم تحلیف به همراه جمعی از نماینده‌های کنگره در «کلیسای متیو» حضور دارند؛ قرار است آنها برای اجرای مراسم مذکور به کنگره آمریکا بروند.

مقامات ارشد آمریکا برای مراسم تحلیف وارد کنگره شدند

جورج دبلیو بوش رییس جمهور اسبق آمریکا و همسرش نخستین افرادی بودند که برای شرکت در مراسم تحلیف جو بایدن وارد ساختمان کنگره شدند.

خبرگزاری رویترز هم اکنون اعلام کرد: جو بایدن راهی ساختمان کنگره شد و قرار است تا دقایقی دیگر مراسم تحلیف و ادای سوگند وی و کامالا هریس آغاز شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، اوباما و همسرش هم اکنون برای مراسم تحلیف جو بایدن وارد ساختمان کنگره شدند.

کامالا هریس معاون بایدن در پیامی توییتری نوشت: امروز فصل جدیدی از تاریخ آمریکا را می نویسیم.

شبکه تلویزونی اسپوتنیک هم اکنون تصاویری را نشان می دهند که بر اساس آن که هیلاری کلینتون (رییس جمهور اسبق آمریکا) و همسرش بیل کلینتون برای مراسم تحلیف جو بایدن وارد ساختمان کنگره شده اند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دولت اوباما هم هم اکنون برای شرکت در مراسم تحلیف بایدن وارد کنگر شد.

هم اکنون جوبایدن، همسرش، کاملا هریس و نیز تیم رییس جمهور جدید آمریکا در میان تدابیر شدید امنیتی برای اجرای مراسم تحلیف وارد ساختمان کنگره آمریکا شدند.

 

معاون ترامپ در مراسم تحلیف حضور دارد؛ ترامپ غایب مراسم

بر اساس اعلام منابع رسانه ای، مایک پنس معاون ترامپ در مراسم تحلیف حضور دارد؛ اما بر خلاف رویه معمول در این کشور، ترامپ پیشتر نیز اعلام کرد که در مراسم تحلیف شرکت نمی کند.

ادامه دارد...