گیل خبر/ سرویس استانی: ظاهرا برخی از مدیران سابق گیلان قصد دل کندن از خدمت خالصانه به جامعه را ندارند!

رابطه محوری و عدم رعایت ضوابط ، پدیده مدیران چندشغله و حتی بکارگیری مجدد مدیران بازنشسته یکی از آسیب های نظام اداری کشور، در برخی انتصابات محسوب می شود .
براساس همین دغدغه ها وزیر نیرو نیز با ابلاغ "دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران با رویکرد فراخوان عمومی"؛ شایسته‌گزینی در بکارگیری نیروی انسانی در این وزارتخانه را به عنوان یک رویکرد مدیریتی بدیع در نظام اجرایی کشور برای مسئولیت‌های ستاد وزارت نیرو و شرکتهای زیرمجموعه با برنامه‌ریزی‌های لازم در جهت گزینش نیروی داوطلب و شایسته متناسب با شرایط احراز مدنظر، در دولت دوازدهم در دستور کار قرار داد.
اما به نظر می رسد برخی رویه های سلیقه ای، آثار مثبت اجرای این دستورالعمل را تحت شعاع قرار داده است. به عنوان مثال جمشید طالبی مدیرعامل سابق شرکت توزیع برق گیلان که پس از موج انتقادات مردمی و رسانه ای بحران برف سال ۹۸ به نوعی از پست به اصطلاح مادام العمری خود کنار زده شد و به رغم شنیده ها در مورد بازنشستگی ایشان، همچنان رئیس هیات مدیره شرکت توزیع برق گیلان است و در تصمیم گیری های این شرکت نقشی تاثیر گذار دارد. وی با احتساب دوران ریاست هیات مدیره بیش از 38 سال سابقه کار را ثبت کرده است و همچنان بدون رعایت قانون بازنشستگان به کار خود ادامه می دهد. جالب است بوستانی با 38 سال سابقه دیگر عضو بازنشسته هیات مدیره است که همچنان در توزیع برق گیلان فعالیت می کند تا جمع بازنشستگان این  شرکت حساس خدماتی را تکمیل کنند.
طالبی در طی سالها مدیرعاملی توزیع برق گیلان و پس از هر بحران برف تمامی نواقص و مشکلات ناشی از برف را به گردن فرسودگی شبکه توزیع گیلان و عدم دریافت کامل خسارتهای برف از سال ۸۳ به بعد انداخت اما حتی یکبار پاسخگوی این سوال نشد که در خلال سالها مدیریت وی چه کسی باید این مطالبات را پیگیری و دریافت و اقدام به بازسازی شبکه های فرسوده می کرد؟