نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی از جذب اعتبار 90 میلیارد تومانی برای سد پل رود خبر داد و گفت: بنا بر قول قرارگاه این سد تا پیش از عید به مرحله آبگیری خواهد رسید.

گیل خبر/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، سد پل رود رودسر را از مهم‌ترین پروژه‌های ملی برشمرد و اظهار کرد: این سد ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس قول قرارگاه تا پیش از عید به مرحله آبگیری خواهد رسید.

وی با اشاره به مساعدت سازمان برنامه‌وبودجه در تأمین اعتبار لازم برای تکمیل سد پل رود، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته نخستین قسط ۹۰ میلیاردی به‌زودی به‌حساب پیمانکار واریز می‌شود که ۴۰ میلیارد تومان آن نقدی است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی به پروژه در دست احداث کلاچای اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز جز پروژه‌های ملی محسوب می‌شود و پیشرفت قابل‌توجهی دارد.

صفری با بیان اینکه احداث پل کلاچای برای مردم منطقه جز پروژه‌های اساسی محسوب می‌شود، افزود: گرچه روند ساخت پل پیشرفت خوبی دارد اما برای تکمیل نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی همچنین از عزم همگانی برای تکمیل و بهره‌برداری از پل در دست احداث کلاچای خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و وعده‌های پیمانکار این پروژه نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.