رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از آغاز نوبت‌دهی اینترنتی خدمات مراکز تعویض پلاک رشت از ۲۹ شهریور ماه جاری خبر داد.

گیل خبر/ سرهنگ امیر طالبی چهارشنبه شب با بیان اینکه نیروی انتظامی با توجه به شرایط کنونی و گسترش خدمات الکترونیک برای تسهیل و تسریع در انجام امور در حوزه هوشمندسازی اقدامات بسیار ارزشمندی را انجام داده است ، اظهار داشت:  در همین راستا، پلیس در ارائه خدمات تعویض پلاک به منظور ارتقاء کیفیت خدمات به شهروندان و جلوگیری از ازدحام جمعیت، سیستم نوبت‌دهی آنلاین اینترنتی در مراکز تعویض پلاک را اجرا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان تعویض پلاک و یا دریافت خدمات از این مرکز می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی پلیس راهنمایی و رانندگی کشور به نشانی "راهور ۱۲۰" به آسانی نسبت به دریافت آنلاین زمان شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودرو خود در روز و ساعت دلخواه اقدام کنند.
 وی با اشاره به اینکه  این طرح از روز شنبه  (بیست و نهم شهریور ماه)  اجرایی می‌شود ،  تصریح کرد: شهروندان از  ۲۹ شهریورماه از مراجعه حضوری بدون دریافت نوبت از سامانه اینترنتی به مرکز تعویض پلاک شهر رشت خودداری کنند ؛ چراکه به مراجعه‌کنندگان فاقد ثبت نام اینترنتی هیچگونه خدماتی از سوی مرکز تعویض پلاک ارائه نخواهد شد .

سرهنگ طالبی ادامه داد: همچنین افراد حتماً در زمان مشخص شده در ثبت نام اینترنتی به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند و در صورت گذشت زمان، ثبت‌نام  آنان در سامانه باطل می‌شود و نوبت در اختیار  ثبت نام کنندگان دیگر قرار خواهد گرفت.

وی به  ساعات کار مرکز تعویض پلاک رشت نیز اشاره و بیان کرد:  مراجعه متقاضیان  بین ساعت ۷ صبح  تا ۱۴  تعیین شده است و مراجعه کنندگان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و همراه داشتن مدارک مورد نیاز به این مرکز مراجعه و در زمان مشخص خدمات مورد نظر را دریافت کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی  گیلان اظهار داشت:  با راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی اینترنتی، مراجعه مردم به مرکز تعویض پلاک رشت مدیریت شده و آنها می‌توانند از پنج  روز قبل ساعت ورود خودرو را به مرکز تعیین  و بدون انتظار در صف، نسبت به دریافت خدمات اقدام کنند.

 
  ایرنا