دادگاهی در آمریکا به صورت موقت از انتشار کتاب افشاگرانه برادرزاده ترامپ جلوگیری کرد.

گیل خبر/ تارنمای خبری هیل سه‌شنبه شب گزارش داد خانواده ترامپ که پیشتر در توقف انتشار کتاب افشاگرانه برادرزاده دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شکست خورده بودند، به یک دادگاه دیگر متوسل شده و توانستند حکم توقف موقت انتشار آن را بگیرند.

به گزارش ایرنا، «رابرت ترامپ» برادر رییس جمهوری آمریکا که شاکی این پرونده است، گفته که این کتاب حاوی اطلاعات بسیار محرمانه بوده و نقض توافقی است که «مری ترامپ» برادرزاده رییس جمهوری برای عدم انتشار اطلاعات محرمانه امضا کرده است.

با این رای دادگاه، مری ترامپ و شرکت انتشاراتی «سایمون و شوستر» که یک کتاب افشاگرانه «جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ را نیز منتشر کرده، باید ۱۰ روز دیگر در دادگاه حاضر شده و از انتشار کتاب خود دفاع کنند.

وکلای مری ترامپ گفته‌اند که توقف انتشار این کتاب نقض متمم اول قانون اساسی آمریکا است که از آزادی بیان و مطبوعات محافظت می‌کند.

به گزارش ایرنا، برادر کوچک رییس جمهوری آمریکا در شکایتنامه خود مدعی شده است که مری ترامپ توافقنامه عدم افشای اطلاعات محرمانه را در کتابش نقض کرده است. این توافقنامه چندین سال پیش و در جریان تقسیم ارث خانوادگی امضا شده بود.
کتاب مری ترامپ «زیاد و ناکافی: چگونه خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را ایجاد کرد» نام دارد و قرار است یک ماه دیگر منتشر شود.
یکی از افشاگری‌های جنجالی دختر فِرِد - برادر متوفی دونالد ترامپ- نقش وی در تهیه گزارش افشاگرانه از فریبکاری‌های مالیاتی ترامپ و برملا ساختن دریافت بیش از ۴۰۰ میلیون دلار (به ارزش روز) از شرکت ساختمان‌سازی پدرش است.
برادرزاده ترامپ در این کتاب فاش می‌سازد که اظهارنامه مالیاتی پدرش و دیگر اسناد محرمانه خانوادگی را در اختیار نیویورک‌تایمز قرار داده بود.

قاضی دادگاهی که خانواده ترامپ قبلا به آن شکایت کرده بود اعلام کرد که صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد و از این رو، نمی‌تواند مانع از انتشار این کتاب شود.
کتاب مری ترامپ در حالی به سمت نشر می‌رود که کتاب جدید بولتون با عنوان «اتاقی که اتفاق آنجا افتاد» به دلیل انتشار در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ این کشور و افشاگری‌ها در باره رییس جمهوری آمریکا بسیار خبرساز شده است. وی در بخش نخست این کتاب، ترامپ را فردی سست عنصر و تحت تأثیر افراد دیگر در اوایل ورود به کاخ سفید توصیف می‌کند

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code