استاندار گیلان از موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با پرداخت اعتبار برای تجهیز بیمارستان های شهرستان های تالش و لنگرود خبر داد و گفت که عملیات ضدعفونی اماکن عمومی در تمامی شهرهای گیلان انجام می شود.

گیل خبر/ دکتر ارسلان زارع جمعه شب در حاشیه بازدید از عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی کلانشهر رشت، در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت راه‌اندازی بیمارستان های تالش و لنگرود گفت:  طبق برآورد صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ ۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات این بیمارستان ها نیاز است که خوشبختانه با دستور مساعدت دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، با پرداخت این مبلغ موافقت شده است.

 وی اضافه کرد: وعده ۲۸ میلیارد تومانی هم که دکتر نوبخت داده بودند؛ به موقع انجام شد و بخشی از ملزومات و مایحتاج دانشگاه‌ علوم‌پزشکی خریداری و بخشی از معوقات پرسنل این دانشگاه پرداخت شد.

به گفته دکتر زارع؛ درخواست‌های دیگری داشتیم مبنی بر ارسال کیت های تشخیصی آزمایشگاه ها و ملزومات محافظت شخصی و طبق گزارشی که دریافت کرده‌ام؛ این ملزومات ارسال شده و همین امشب به گیلان می‌رسد و از فردا تست‌های تشخیص کرونا در استان انجام می‌شود و نیازی برای ارسال به انستیتو پاستور تهران نیست.

استاندار همچنین به آغاز عملیات ضد عفونی کردن اماکن عمومی شهرهای گیلان از امشب اشاره و خاطرنشان کرد: انجام این کار در اماکن عمومی خصوصا جاهایی که مردم در تماس مستقیم هستند؛ یک دستورالعمل بین المللی و از پروتکل های سازمان بهداشت جهانی است.

وی تاکید کرد: این مهم تا رفع نگرانی از وجود ویروس در اماکن عمومی خصوصا نیمکت ها، صندلی ها و مکان هایی که مردم با آنجا در تماس مستقیم هستند، استمرار دارد.

دکتر زارع با تصریح اینکه به سبب شیوع ویروس کرونا تمام شهرستان ها برای ما دارای اهمیت و اولویت هستند، افزود: عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی براساس برنامه ریزی ، در همه شهرها انجام می شود.

 استاندار گیلان با اشاره به تلاش مسئولان ملی و استانی برای جلوگیری از شیوع این ویروس گفت: به دنبال ایجاد شرایطی برای کاهش میزان آسیب پذیری مردم هستیم.

 وی در خاتمه سخنانش از زحمات و تلاش های کادر درمانی به ویژه پزشکان، پرستاران، دانشگاه علوم پزشکی، تامین اجتماعی، دیگر خدمت رسانان و نیز مردم به سبب همکاری مطلوب‌شان در مقابله با شیوع ویروس کرونا تقدیر کرد.
 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code