تماس تلفنی استاندار گیلان با وزیر کشور و وزیر نیرو؛
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ چاپ

استاندار گیلان در گفت وگوی تلفنی با وزیر کشور، آخرین وضعیت مدیریت شرایط ناشی از بارش برف در استان ارائه کرد.

گیل خبر/ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، گزارشی از آخرین وضعیت استان در خصوص راه های مواصلاتی ، معابر درون شهری ، قطعی برق و مشکلات ناشی از بارش برف در استان ارائه کرد.

دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور نیز بر لزوم استمرار تلاش ها برای بهبودی شرایط و ساماندهی در راه ماندگان تاکید کرد.

گفتنی است بر اثر شدت بارش برف و وزش باد شدید، برق ۶ درصد که بیش از ۲۰۰ هزار مشترک است در برخی از شهرها و روستاها به دلیل پارگی شبکه انتقال برق، قطع شده است.

۲۵۴ اکیپ عملیاتی توزیع برق و برق منطقه‌ای برای وصل شدن برق مشترکان حضور میدانی داشته و در تلاش برای برقراری برق مشترکان هستند.

گفتنی است زارع در گفت‌وگوی تلفنی با دکتر اردکانیان وزیر نیرو نیز گزارشی در مورد وضعیت شبکه های برق گیلان و میزان قطعی برق مشترکان ارائه داد.
همچنین استاندار گیلان در این گفت‌وگو خواستار تسریع در برقراری برق مناطق قطع شده و نیز جبران خسارت‌های ناشی از برف سنگین روزهای اخیر به تاسیسات و شبکه‌های برق استان شد.
وزیر نیرو نیز دستور داد تا در صورت مهیا بودن شرایط جوی، بالگرد، برای شناسایی آسیب های شبکه به استان اعزام شود.
گفتنی است بر اثر شدت بارش برف و وزش باد شدید، برق ۶ درصد که بیش از ۲۰۰ هزار مشترک است در برخی از شهرها و روستاها به دلیل پارگی شبکه انتقال برق، قطع شد.
۲۵۴ اکیپ عملیاتی توزیع برق و برق منطقه‌ای برای وصل شدن برق مشترکان حضور میدانی داشته و در تلاش برای برقراری برق مشترکان هستند.