به گزارش گیل خبر، مجید واشقانی ازجمله بازیگران این سریال است که نقش یک مجری تلویزیونی را در آن ایفا می کند. آن طور که در زمان پیش تولید این سریال به نقل از تهیه کننده عنوان شد این سریال شباهت زیادی به برنامه «ماه عسل» دارد و پیوستن مجید واشقانی در نقش مجری به این سریال این گمانه را ایجاد می کند که او قرار است در ردای احسان علیخانی ظاهر شود. واشقانی با اشاره به نقش خود گفت: «دیوار شیشه ای» یک سریال اپیزودیک و راجع به یک مجری تلویزیون در برنامه ای پربیننده است، همچینین همسرش تهیه کنندگی این برنامه را به عهده دارد که حدیث تهرانی نقش آن را بازی می کند. داستان این طور شروع می شود که ما وارد قصه زندگی آدم ها می شویم و هر قصه توسط بازیگرش که به برنامه می آید روایت می شود. در کنار قصه زندگی آدم ها، زندگی شخصی مجری را هم می بینیم.

واشقانی درباره ویژگی این سریال گفت: اغلب سریال های اپیزودیک خیلی سریع مخاطب خود را از دست می دهند زیرا هر قسمت داستانی مجزا دارد و مخاطب اگر قسمتی را از دست بدهد مسئله ای پیش نمی آید. اما سریال «دیوار شیشه ای» این طور نیست زیرا بستر اصلی داستان که مربوط به مجری می شود همچنان پیش می رود و اگر کسی قسمتی را از دست بدهد و دوباره بخواهد کار را دنبال کند قصه اصلی را از دست داده است.

بازیگر سریال «برادر» با بیان این که «دیوار شیشه ای» شبیه به برنامه «ماه عسل» است، گفت: این سریال به برنامه «ماه عسل» شباهت هایی نیز دارد. به هر حال برنامه احسان علیخانی صاحب یک برنامه پرطرفدار است و ما هم در این سریال یک برنامه پرطرفدار را تعریف می کنیم.

وی ادامه داد: من تا به همین امروز احسان علیخانی را از نزدیک ندیده ام ولی تمام برنامه هایش را دنبال کرده ام و در این چند سال برنامه ای از «ماه عسل» نبوده که آن را از دست داده باشم. اما این که بخواهم برنامه هایش را ببینم و بخواهم ادایش را در این سریال در بیاورم اصلا اینطور نیست. به خاطر این که این کاراکتر تعریف دارد و ما زندگی شخصی اش را می بینیم. ما هرچقدر هم که احسان علیخانی را بشناسیم به زندگی شخصی اش وارد نمی شویم و چیزی از آن نمی دانیم ولی در این داستان وارد زندگی این کاراکتر می شود.

واشقانی در پاسخ به این سوال که آیا شخصیت شما همان احسان علیخانی است، گفت: اگر یک برشی از کار را مدنظر بگیریم و آن برش، برش برنامه ای باشد که در داستان اجرا می شود بله می توانیم بگوییم خیلی شبیه احسان علیخانی است و مطمئنا در زمان پخش، این سریال با برنامه «ماه عسل» مقایسه خواهد شد.

واشقانی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد اجرا داشته یا نه، گفت: بله پیشنهاد اجرا داشته ام اما به دلیل این که سر کار بودم نتوانستم بپذیرم زیرا برنامه به صورت روزانه اجرا می شود. اجرا به اندازه سریال وقت می گیرد از این رو باید تسلط زیادی در آن داشت. البته اگر برنامه خیلی خوب و پربیننده باشد پیشنهاد اجرا را می پذیرم زیرا فکر می کنم که توانمندی آن را دارم ولی ترجیحم بازیگری است و اصلا قصد این را ندارم که بگویم من هم مجری هستم هم بازیگر.

این بازیگر در پایان به «صبا» گفت: نقش من در سریال «دیوار شیشه ای» نخستین نقش اول من در سریال هایی است که تاکنون داشته ام. مضاف بر این که نقش بسیار جذاب است و به همین دلیل بسیار سخت بود. فعلا ما بخش های استودیویی را می گیریم و بعد وارد بخش زندگی این کاراکتر می شویم و فکر می کنم حداقل تا یک ماه دیگر کارمان ادامه دارد و امیدوارم کار خوبی باشد.

روزنامه صبا