به گزارش گیل خبر، عضو کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید درباره سخنان زیبافان درباره اینکه یک حبه قند از سازمان بنیاد شهید نبرده است، گفت: اشتباه عمده ما این است که فکر می کنیم اگر خودمان نبردیم پس مدیریت ما درست بوده، ولی سوء مدیریت ما باعث شده چنین اتفاقی بیفتد.
زریبافان فعلا می تواند بگوید بی گناه است تا زمانیکه حکم پرونده بنیاد شهید صادر شود / با حرفه ای گری پای امنیت ملی و شهدا را وسط کشیدند تا روند بررسی پرونده طول بکشد
وی ادامه داد: ما یک تعریفی در اختلاس داریم که اگر بر اثر سوء مدیریت، سهل انگاری و کوتاهی مدیریت، به بیت المال خسارت وارد شود، مدیر مقصر است. اینکه زریبافان می گوید نبرده است، بله، خود او هیچی نبرده باشد، اما به دلیل نوع مدیریت و در زمان ایشان اتفاقاتی افتاده که انکار ناپذیر است.
نماینده مردم رشد افزود: در زمان مدیریت ایشان خسارت هایی وارد شده که مستندات آن هم موجود است.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا ایشان ادعا دارند پرونده راکد مانده است گفت: بگذارید پاسخ سوال شما را اینگونه بگوییم؛ یک نفر قتل می کند، می گوید من بی گناه هستم. تا زمانی که قاضی رای صادر کند، کمتر کسی اعتراف می کند و چیزی را به گردن می گیرد. یک موقع هم واقعا طرف نمی داند که متهم است و اتهاماتی به او وارد است، قاضی او را قانع می کند که شما به این دلیل مقصر هستید.
این نماینده ادامه داد: پرونده روال قانونی اش را دارد طی می کند. اقای زریبافان این حق را دارد که بگوید من بی گناه هستم البته تا زمانی که رای صادر نشده متهم می تواند بر بیگناهی خودش پافشاری کند و شکات هم می تواند بر گناهکاری او این روال حقوقی منطقی است.
جعفزراده ایمن آبادی گفت: ما قبول نداریم تحقیقات این پرونده مهم به جایی نرسیده است. فقط باید اجازه بدهید در زمان خودش مشخص شود و قول می دهم که رد نخواهد شد. ولی اشکال بسیار، بسیار بزرگی در این باره پیش آمد که آن ورود رسانه ها بود. برای همین بیخودی حساس و سری شد.
وی افزود: اگر دوستان ما (رسانه ها) خویشتن دار بودند، طرف ما با حرفه ای گری پای امنیت ملی و حیثیت ملی، شهدا و ایثارگران را وسط نمی کشید که باعث طولانی شدن این پرونده شود، وگرنه ما بدون رسانه ها این وضعیت را  کنترل می کردیم و روال قانونیش طی می شد. 
جعفرزاده ایمن آبادی در پاسخ به این موضوع که زریبافان گفته جلوی کلاهبرداری را گرفته است، تصریح کرد: خدا را شکر که خودش حداقل یک چیزی را به گردن گرفته است، ولی اینکه در  دوره ایشان نبوده،  این کذب محض است. در دوره ایشان از نگاه ما تخلف صورت گرفته و این موضوع مشهود است.
این نماینده ادامه داد: وظیفه ی من شناسایی تخلف بود. قاضی نیستم که بخواهم رای صادر کنم. من تشخیصم این بود و از ایشان (اقای زیبافان) هم خواهش کردم مصاحبه نکنند و بگذارند پرونده روی روال قانونی باشد. ما نباید در دام این ها بیفتیم تا با هوچی گری پرونده را به سمت امنیت ملی و حیثیتی ببرند.
وی در پایان با اشاره به زمان دادگاه بررسی به تخلفات بنیاد شهید گفت: به خدا اگر بگویم و اینها را بنویسید به سود انها تمام می شود.
انتخاب