نسخه موبایل
اسفند ۱۵, ۱۳۹۷ 405618 خبر فرهنگی گیلان
در نگارخانه الهی؛

گشایش نمایشگاه عکس کریدور سبز با حضور معاون وزیر راه

نمایشگاه عکس ‘ کریدور سبز ، از خزر تا خلیج همیشه فارس’ سه شنبه شب در آستانه سفر رییس جمهور و آیین اتصال رسمی گیلان به شبکه ریلی کشور در نگارخانه الهی رشت گشایش یافت.

گیل خبر/ عبور خط آهنی که گیلانی ها سالها آرزوی آن را داشتند از روی پل های مرتفع ، درون تونل ها و از میان کوهها و جنگل ها در عکسهای به تماشا گذاشته شده نشان از تلاش صورت گرفته برای تحقق این امر است.
معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در آبین گشایش این نمایشگاه گفت: عظمت و توانمندی‌های به کار گرفته شده در اجرای پروژه عمرانی اتصال ریلی قزوین به رشت در عکسهای این هنرمندان به خوبی نمودار است.
خیر الله خادمی خاطرنشان کرد: آثار هنری مردم را با کارها و اقدامات صورت گرفته بهتر آشنا می‌کند و باعث درک بهتر مخاطب از پیچیدگی‌های پروژه‌های عمرانی می‌شود.
وی با اشاره به تلاشهای نوبخت برای تکمیل هر چه سریعتر این طرح افزود: این خط آهن تا دو سال و نیم دیگر به بندرانزلی متصل می شود .
وی افزود :فردا همچنین تفاهم‌نامه‌ای با منطقه آزاد برای مشارکت اتصال ریلی به بندر کاسپین مبادله می‌شود.
خادمی تصریح کرد: این پروژه که کاملا بومی و به دست مهندسان و متخصصان ایرانی و بدون استفاده از مشاوران خارجی اجرا شده از زیباترین پروژه‌ها هم به لحاظ مهندسی و هم از نظر زیبایی‌ مسیر محسوب می شود .
معاون وزیر راه و شهرسازی اتصال گیلان به راه آهن را باعث تاثیرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی مثبت بسیاری در این استان خواند.
به گفته وی در اجرای این پروژه ۲۵ کیلومتر تونل و گالری و ۹ کیلومتر پل ساخته شده و ۲۲ میلیون متر مکعب خاک برداری انجام شده است.

خادمی، ارزش ریالی این پروژه را یکهزار و ۸۵۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد : ارزش ریالی روز این پروژه که حدود یازده سال به طول انجامیده بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.
نادره حکیم الهی مدیر نگارخانه الهی نیز در این مراسم گفت :مردم گیلان از فرهنگ گالری رفتن برخوردارند و استقبال خوبی از نمایشگاه ها نشان می دهند.
این هنرمند مجسمه ساز اظهار داشت:گالری داری در شهرستان ها اگرچه بازده مالی ندارد ولی به لحاظ فرهنگی دارای ثمره و نتایج ارزشمندی است.
وی با اشاره به فعالیت این نگارخانه از یک سال و نیم پیش افزود: نگارخانه الهی در این مدت میزبان نمایشگاه های متعدد و آثار هنرمندان بسیاری بوده و موفق شده بعنوان نماینده نگارخانه های استان گیلان در چهارسوی هنر تهران حضور یابد.
به گفته وی نگارخانه الهی همچنین بعنوان گالری نمونه استانی در تالار رودکی تهران مورد تقدیر خواهد گرفت.
نمایشگاه عکس «کریدور سبز از خزر تا خلیج همیشه فارس» از ۱۴ تا ۲۱ اسفند از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در نگارخانه الهی شهر رشت واقع در خیابان تختی کوچه قربانی در معرض تماشا است .

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد