نسخه موبایل
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ 297928 اجتماعی خبر فرهنگی گیلان
«طالب حق» به دیار حق پیوست؛

درگذشت پیشکسوت روزنامه نگاری استان گیلان/ پیام تسلیت دکتر فیروز فاضلی

حاج محمد جوادی از روزنامه‌نگاران قدیمی گیلان و مدیر مسئول روزنامه طالب حق به دیدار حق شتافت.

به گزارش گیل خبر، این پیشکسوت روزنامه نگاری در سن ۹۶ سالگی بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

محمّد جوادی یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌نگارهای استان گیلان در سال ۱۳۰۰ شمسی در شهر خمام دیده به جهان گشود. وی در سال ۱۳۳۱ با همکاری «حاج سید محمد تیاب»، حاج محمدعلی انشایی، حاج حسن حجتی، ابراهیم فخرایی اقدام به انتشار روزنامه ارزشی و متعهد «طالب حق» در رشت نمود.

این روزنامه یک ضمیمه به نام «ماهنامه راه حق» داشت که ماهنامه‌ای پرمحتوا، مذهبی و مبارز بود که توسط حجت الاسلام شیخ حسن حجتی، واعظ معروف گیلان از خرداد ۱۳۳۶ ش منتشر می شد. این ماهنامه با همکاری حجت الاسلام اشراقی، حاج سراج انصاری، حاج محمدعلی انشایی، حاج میرزا ابوالحسن فقیهی و… منتشر می‌شد.

بعد از انقلاب اسلامی نیز این نشریه به صورت هفتگی به مدیرمسئولی محمّد جوادی منتشر شد.

گیل خبر، درگذشت این روزنامه نگار قدیمی را خدمت خانواده محترم و جامعه رسانه ای گیلان تسلیت می گوید و  علو درجات برای آن مرحوم و صبر جزیل برای بازماندگان را آرزومند است

پیام تسلیت دکتر فیروز فاضلی

به دنبال درگذشت مرحوم جوادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با صدور پیامی، درگذشت، یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌نگاران استان را به خانواده وی و جامعه رسانه ای استان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، در این پیام آمده است:

«بازگشت همه بسوی اوست»

در آوردگاه حق و باطل، بار دیگر روایتگری صادق از این عرصه، آسمانی شد.

چهار صباح بیشتر از روز خبرنگار را پشت سر نگذاردیم که خبر ناگوار درگذشت حاج «محمد جوادی» پیشکسوت عرصه خبر و یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌نگاران گیلان، کام فعالان عرصه رسانه استان را تلخ کرد.

روزنامه‌نگاری پرتلاش که عمری در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به هموطنان خود تلاش نمود و سال‌ها باید بگذرد تا همانندی چون او به منصه ظهور برسد.

ضمن اعلام همدردی با بازماندگان زنده یاد جوادی، بدین وسیله فقدان این استاد گرانقدر پیشکسوت مطبوعات گیلان را به اصحاب رسانه استان تسلیت گفته و از آستان کبرایی حضرت احدیت برای آن مرحوم علو درجات و برای تمامی بازماندگان صبر و شکیبایی و طول عمر با عزت مسألت می نمایم.

روحش شاد، یادش گرامی باد.

فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد