نسخه موبایل
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵ 254607 خبر سیاسی گیلان
اطلاعیه آیت الله سیدعلی حسینی اشکوری:

ضرورتی برای حضور در عرصه خطیر ریاست جمهوری نمیبینم

آیت الله سیدعلی حسینی اشکوری در رابطه با احتمال حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش گیل خبر،  در این اطلاعیه آمده است:
بسمه تعالی
پس از سلام وتحیت وتشکراز همه آنان که به اینجانب حسن نیت داشته ودارند و مرا به عنوان خدمتگزار مورد تفقد قرار داده و میدهند بویژه مردم بزرگ و فهیم گیلان، اعلام میدارم که ضرورتی برای حضور خود در عرصه ریاست جمهوری که مسئولیتی خطیر است نمیبینم وامیدوارم افراد توانمند و امین در این صحنه حضور پیدا کنند. فرصت را مغتنم شمرده و چند نکته را متذکرمی شوم:

۱-همه پست ها و مقامات در نظام اسلامی جز امانت و مسئولیت چیز دیگری نیست که باید در محضر خداوند متعال ودر برابر ملت پاسخگو بود.

۲-افرادی که خویش را در معرض قرار می دهند باید وجداناً خودرا توانمند و امین در انجام این مسئولیت بدانند.

۳- ملت شریف بر حسب عقل و شرع موظف اند که بار مسئولیت و امانت را برعهده فردی بگذارند که توانمند و امانت دار باشد.
۴-تدین والتزام و تعهد افراد در رفتار و گفتارشان تجلی می یابد، کاندیداها نباید به گونه ای رفتار نمایند که خدشه به جنبه تعهد والتزام آنان وارد گردد، تخریب دیگران و انگزدن، اجحاف وفرافکنی ومهمترازآن زیر سوال بردن نیروهای اصیل انقلاب،(امنیتی و نظامی و انتظامی بویژه سپاه وبسیج) و تحریک احساسات برعلیه آنان گذشته ازآنکه خلاف انصاف و تقواست، انقلاب ودستاورد های آن را درمعرض خطر قرار داده ودر راستای خواست دشمنان است هرچند در قالب دلسوزی وبه عنوان صیانت از آرای مردم وشعارهایی از این دست باشد زیرا ایجاد بدبینی نسبت به استوانه های نظام آن هم برای جلب نظر وکسب آراء امری خلاف شرع و برخلاف مصالح امت ونظام است.
۵-مهمترین دغدغه ی ملت شریف در حال حاضر مشکلات اقتصادی است وانتظار مردم از رئیس جمهور حل این بخش از معضلات کشور است.

۶-فردی که حائز اکثریت آراء میگردد باید بداند که مشروعیت تصدی وی و اقداماتش مبتنی بر تنفیذ رای مردم توسط ولی فقیه است وبدیهی است که تنفیذ، عملا مقید به التزام عملی به شرع وقوانین وپیروی از رهبری نظام اسلامی است.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
سیدعلی حسینی اشکوری
١٣٩۵/١٢/١٢

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد