نسخه موبایل
اسفند ۳, ۱۳۹۵ 252155 خبر سیاسی گیلان
قابل توجه سازمان برنامه و بودجه گیلان؛

در کنار برگزاری مراسم سوم و چهلم پیگیر تخصیص اعتبارات استان باشید!

فارغ از بنرهای نصب شده سطح شهر این سازمان و سالن نیمه خالی مراسم آن روز که نه در شان جایگاه آیت الله هاشمی و نه در شان سخنران مراسم بود و علی رغم برگزاری این مراسم در روز چهارشنبه ( غالب سلسله نشستهای توسعه سازمان برنامه در روزهای پنجشنبه برگزار شده است) پرسشی که بیش از پیش ذهن برخی از شهروندان فهیم گیلان را بخود مشغول می کند این است که به واقع وظیفه ذاتی سازمان برنامه و بودجه گیلان چیست؟

اختصاصی گیل خبر/ سرویس سیاسی: پیش از بارش برف اخیر و اخبار مشکلات ناشی از بارش برف ،مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در رشت به همت سازمان برنامه و بودجه گیلان و با سخنرانی دکتر جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دانشگاه آزاد و همچنین مراسم اربعین ایت ا… در مصلی رشت به همت آیت الله قربانی و استاندار گیلان دکتر نجفی از طریق بسیاری از رسانه های گروهی و نرم افزارهای اجتماعی و بنرهای نصب شده سازمان مدیریت در سطح شهر اطلاع رسانی شد.
با بارش برف و پرشدن فضای مجازی از اخبار آن مجالی برای پرداختن به نحوه برگزاری مراسم چهلم آیت الله هاشمی در دانشگاه آزاد پیش نیامد، برگزاری این مراسم در سالن دانشگاه آزاد رشت نیز همچون مراسم سوم آیت الله در رشت توسط سازمان برنامه و بودجه گیلان و مدیران این سازمان انجام شد اما انتساب این مراسم به گروههای مختلف در فضای مجازی موجب شد که سازمان برنامه و بودجه گیلان با درج اطلاعیه ای در یکی از رسانه های مجازی، رسما مسئولیت برگزاری آن را برعهده گیرد و آن را در راستای سلسله نشستهای توسعه که مدتی است توسط این سازمان برگزار می گردد، عنوان کند.

8
فارغ از بنرهای نصب شده سطح شهر این سازمان و سالن نیمه خالی مراسم آن روز که نه در شان جایگاه آیت الله هاشمی و نه در شان سخنران مراسم بود و علی رغم برگزاری این مراسم در روز چهارشنبه ( غالب سلسله نشستهای توسعه سازمان برنامه در روزهای پنجشنبه برگزار شده است) پرسشی که بیش از پیش ذهن برخی از شهروندان فهیم گیلان را بخود مشغول می کند این است که به واقع وظیفه ذاتی سازمان برنامه و بودجه گیلان چیست؟ آنچه از نام این سازمان بر می آید کوشش در راستای برنامه ریزی مدون توسعه استان و نیاز سنجی و تخصیص بودجه و اعتبارات به بخشهای مختلف بدنه دولت در استان است اما آنچه در عمل مشاهده میکنیم بظاهر ورود این سازمان به حوزه فرهنگی و سیاسی است ، روسای این سازمان در نشست خبری ۱۸ دیماه سال جاری از پرداخت ۳۰ میلیارد تومانی مصوبه سفر ریاست جمهوری برای حل مشکل صیادان گیلانی خبر داده بودند که با گذشت سومین دهه از بهمن ماه نیز هنوز حاصل نگشته است ! مهمترین دغدغه مردم استان (( در بحران برف)) عدم تخصیص اعتبار برای تجهیز و خرید ماشین آلات ستاد مدیریت بحران استان و اعتبارات دستگاه های متولی برفروبی و همچنین تجهیزات فرسوده برق استان بود که در حیطه وظایف این سازمان است، وگرنه یک مراسم سیاسی و بزرگداشت می توانست توسط حزب سیاسی رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شود. شاید به همین خاطر بود که استاندار گیلان نیز در اقدامی عقلانی همانند مراسم سومین روز مرحوم آیت الله هاشمی توسط سازمان برنامه و بودجه استان حضور پیدا نکرد. اگر ۳۱ استان کشور را نیز جستجو کنیم حتی یک سازمان برنامه و بودجه و یا اقتصادی را مشاهده نمی کنید که مراسم بزرگداشتی به مناسبت سوم، هفتم و یا چهلم آیت الله هاشمی گرفته باشد. همان طور که خود آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز از مجمع تشخیص مصحلت نظام برای بزرگداشت کسی استفاده نکرد و به جایگاه حقوقی هر نهادی وقوف کامل داشت.
به واقع با ارج نهادن به دغدغه های فرهنگی سازمان برنامه و بودجه گیلان و دسته گل بزرگی که در اواسط مراسم مصلی به مجلس رسید، باید گفت شاید بهتر است با توجه به این فعالیتها از متولیان فرهنگی استان همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یا سازمان تبلیغات اسلامی گیلان بخواهیم تا با ورود و کمک به برنامه ریزی و پیگیری تخصیص بودجه بخشهای مختلف گیلان همچون مثالی که در فوق ذکر شده به یاری این سازمان بالادستی در گیلان بشتابند تا خدای ناکرده گلایه ها و الطاف کلامی مدیران این سازمان همچون آنچه در نشست خبری دیماه سال جاری گذشت نصیب منتقدان و پرسشگران از سازمان برنامه و بودجه گیلان نشود!
در پایان جا دارد از نماینده محترم ولی فقیه در گیلان و استاندار محترم به دلیل برگزاری مراسم با شکوه مصلی و حفظ شان و جایگاه یار امام و رهبری تقدیر کرد.

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx