نسخه موبایل
بهمن ۲, ۱۳۹۵ 243274 خبر فرهنگی گزارش تصویری گیلان
روایتی از فتح دلاورانه نبل و الزهرا؛

افتتاح نمایشگاه عکس «به نام زیتون» در نگارخانه ی مارلیک مجتمع خاتم الانبیاء رشت

نمایشگاه عکس «به نام زیتون» در نگارخانه ی مارلیک مجتمع خاتم الانبیا رشت افتتاح شد.

اختصاصی گیل خبر/ مهتا صدری: این نمایشگاه که  با حضور جمعی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر،خانواده شهدای مدافع حرم و فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان آغاز به کار کرد،  روایت حسین مرصادی  ازفتح دوشهر نبل و الزهرا  توسط مدافعان حرم را  به تصویر می کشد که  رزمندگان مدافع حرم گیلانی تاثیر زیادی در فتح آن داشتند.

۲۰۱۷۰۱۲۱_۱۵۵۷۴۹
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه احسان باقری رییس خانه ی عکاسان ایران درباره ی روند و اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه هایی که بازتاب دهنده ی جانفشانی و دلیرمردی رزمندگان ایران است توضیحاتی ارائه داد.
در ادامه حسین مرصادی پس از بیان جزییاتی درباره ی سختی عکاسی جنگ خصوصا به واسطه ی مسائل امنیتی و هراسی که از شناسایی چهره ی رزمندگان وجود دارد عکاس را چشم تاریخ خواند و پس از تشکر از خانواده ی محترم شهید کوچک نژاد این شهید گرانقدر را سرشار از دغدغه های فرهنگی برای ثبت لحظه به لحظه ی تاریخ جنگ توصیف کرد.

سردار حق بین معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان نیز که از دیگر سخنرانان این مراسم بود این عملیات را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: سردار سلیمانی بارها در بیانات خود رشادت رزمندگان گیلان را ستوده است، وی در ادامه گفت:  لحظه  فتح و ورود رزمندگان به شهرهای نبل و الزهرا برای مردم این شهرها باورنکردنی  و عکس العمل و شادی مردم این شهرهاوصف ناشدنی بود.

این فرمانده گیلانی در نبرد با دشمن تکفیری در پایان تاکید کرد : اگر مردم ما به دین و فرهنگ و داشته ها و رهبر و بزرگان خود تکیه نکنند این جنایتکاران همین خوابها را برای ایران نیز دیده اند و ایران راه دیگری جز این راه مقاومت و شهادت در پیش ندارد.
نمایشگاه «به نام زیتون» تا  ۹ بهمن در نگارخانه ی مارلیک رشت دایر است.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx