نسخه موبایل
دی ۱۹, ۱۳۹۵ 239716 خبر سیاسی گیلان
اختصاصی/ روز سخت ثابت قدم؛

۸ رای قانع نشدن شورا از پاسخ های شهردار رشت/ جلسه فوق العاده شورا به جهت طرح استیضاح در روز سه شنبه

جلسه ۱۷۱ شورای شهر رشت در صحن این شورا برگزار شد.در پایان رای گیری از پانزده آرای ماخوذه هشت رای قانع نشدن، شش رای قانع شدن و یک رای ممتنع بیرون آمد.
در سه شنبه هفته جاری قرار است جلسه فوق العاده شورا درباره طرح تصیمیم گیری درباره بحث استیضاح و قانع نشدن از پاسخهای شهردار تشکیل شود.

اختصاصی گیل خبر/ این جلسه در حالی به ریاست مسعود کاظمی برگزار می شود که قرار است دکتر سیدمحمدعلی ثایت قدم شهردار رشت جهت پاسخ به سوالات اعضای شورا در صحن حاضر شود.

جلسه با ۵۵ دقیقه تاخیر بدون حضور مجید رجبی، امیرحسین علوی و عباس صابر آغاز شد.

مسعود کاظمی رئیس شورا در ابتدای این جلسه فوق العاده ، میلاد امام حسن عسکری(ع) و وفات حضرت معصومه(س) ، قیام خونین مردم قم در نوزدهم دی سال پنجاه و شش و سالگرد شهادت امیرکبیر را گرامی داشت. وی در ادامه تریبون را به دست ناطقان سپرد.باقری

باقری:به دستور کدام عضو شورا ملکی را به دیگری اجاره می دهیم؟/چندین ماه پاکبانان، بازرسین خط ها حقوق نگرفتند
محمود باقری ناطق اول شورا در این جلسه ابراز داشت: با توجه به اینکه در پایان سال مالی هستیم بی ثباتی در حوزه شهرداری بسیار زیاد است و چندین ماه پاکبانان، بازرسین خط ها حقوق نگرفتند، پیمانکاران دادشان در امده است، به اندازه ای بدهکار شدند که دارایی ۲۴ درصد از آن ها مالیات می گیرد. وی در ادامه افزود: من این را به دلیل عدم نظارت شورا می دانم، در طی یک سال در حوزه مالی چهار نفر جابه جا می شوند و بعد می گویند در مدیریت شهر ثبات وجود ندارد. یک هفته است ما ذیحساب نداریم، باتوجه به اینکه در پایان سال قرار داریم و باید پاداش ها را بدهیم این چنین مدیر مهمی وجود ندارد و این ها به شورا برمی گردد.

در چند روز گذشته روز رشت را کنسل کردند. مراسم هایی چون دیدار با خانواده شهدا و زیارت قبور شهدا را به بهانه عدم مدیریت درست سازمان فرهنگی لغو کردند. در حالی که سازمان فرهنگی سال قبل مجری مراسم نبود. آقای قانع با همه مشکلاتش که برای بچه هایش بود کارها را انجام می داد و مشکلات به گردن او افتاد.

امسال هم مشکل دیگری وجود امده که من چندان از آن مطلع نیستم ولی به گردن آقای قانع انداختند. در سندی که من می بینم برای ۲۲ نفر صبحانه، ناها و شام و پول مایحتاج فردی را برای این آموزشگاه تهیه کنند و آقای شهرداری زیرنامه به آقای قانع پاراف کردند که اقدام لازم شود و حتی نگفتند که بررسی شود و حال مقصر را به گردن آقای قانع انداختند.
باقری ادامه داد: شرکتی در پل بوسار وجود دارد که یک سال با ما قرارداد دارد که ما زمینش را گرفتیم و در حاشیه رودخانه به آن ها زمین دادیم. واقعا ما به فکر مردم هستیم؟ چطور ملکی را به کسی اجاره دادیم و به دستور کدام عضو شورا به دیگری اجاره می دهیم؟

این پول مردم است و باید صرفه جویی کنیم و نیاییم به بهانه همایش شعر شیون فومنی سالن مخابرات را اجاره کنیم. شیونی که در شعرش از فقر مردم می گفت. من خودم شیون را می شناسم.شیرزاد

شیرزاد:در حوزه فرهنگی قابل قبول نیست که از خودمان رفع مسئولیت کنیم/ شهردار تذکر لازم را به زیر مجموعه بدهد

فاطمه شیرزاد ناطق دوم شورا با گرامیداشت ایام هفته گفت: امیدواریم در روزهای باقیمانده شورا تکالیف خودمان در شهر را انجام دهیم. وی افزود: روزهای پایانی  است، خوب است که در راستای گام شورایی قدم برداریم و از تفرقه و دعوا بپرهیزیم. قاری قرآن آیاتی از نقش شورا را قرائت کرد . هرکاری که در کار شورا انجام گرفته به اسم پانزده عضو شورا است و کسی نمی تواند بگوید من این کار را انجام ندادم و در این کارها نقشی نداشتم. خوب است در این مدت باقیمانده اثرگذاری که قطعا می توانیم داشته باشیم به نتیجه برسانیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی همه کسانی که به کار شورایی می پردازند دقت نظرخود را انجام دهند و به محتوای مطالب خودشان دقت نظر داشته باشند و این قابل قبول نیست که از خودمان رفع مسئولیت کنیم. امیدواریم آقای شهردار نیز تذکرات لازم را به زیرمجموعه خود بدهند. وی افزود: صندلی های مدیریتی بانوان ما کم است و امیدواریم مسئولین توجه بیشتری به این موضوع کنند به خصوص در حوزه هایی که بسیار مشهود است.
شیرزاد در ادامه گفت: در حوزه ایثارگران شهرداری دستورعمل خدمات رسانی به ایثارگران تدوین شد که جا دارد از آقای مهندس ترومیده تشکر کنم . خانواده معظم شهدا پشتیبان اصلی نظام هستند و امیدواریم ما همیشه قدردان زحمات آن ها باشیم و به رفع دغدغه های آن ها توجه کنیم.
درخواست پخش کلیپ مقام معظم رهبری درباره اختلافات بین مسئولین به درخواست موسوی روزان

سید رضا موسوی روزان ناطق سوم شورا نیز با گرامیداشت ایام هفته گفت: خواهش من این است که از تخریب خودمان در فضای مجازی خودداری کنیم. اعتراض و انتقاد را حق اعضای شورا می دانم، اما تخریب اعضای شورا هیچگونه توجیهی ندارد. وی در ادامه خواستار پخش کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری برای جلوگیری از تخریب و اختلافات بین مسئولین شد.
۱۰:۳۳ مجید رجبی و امیرحسین علوی وارد صحن شورا شدندثابت قدم

 

شهردار وارد می شود
۱۰:۳۳ ثابت قدم برای پاسخگوئی به سوالات وارد صحن شد.

ثابت قدم برای پاسخگوئی به ۳ سوال وارد صحن شده است. سوال اول اعضای شورا عدم پرداخت به موقع حقوق کارکنان شهرداری و تاخیر چند ماهه پرداخت آن ها باوجود تذکرات اعضای شورا است. سوال کنندگان پرسیدند چرا به بهانه کارهای عمرانی این تاخیرات انجام می گیرد؟

شهردار رشت در پاسخ به این سوال با اسلایدی که از قبل آمده کرده بود جواب داد. وی درباره پرداخت حقوق کارکنان گفت: ما تقسمیات خودمان را به صورت مورد به مورد ارائه کردیم. در بحث حقوق پرسنل در ماه آذر مشکلی نبوده و پرداخت شده است. معوقات بیمه پرسنل طی تواقفنامه ای که به پیوست مشاهده کردید طی تهاتری انجام خواهد گرفت. کلیات معوقات نیروهای حجمی در انتهای بهمن ماه صفر خواهد شد اما حقوق آبان و آذر آن ها در پایان دی ماه صفر خواهد شد. بحث نیروهای حجمی فضای سبزی منطقه یک هم طبق برنامه زمان شده اعلام خواهد شد. وی ادامه داد: در منطقه دو هم تا پایان دی ماه حقوق معوقات آذرماهی ها را پرداخت خواهیم کرد. در منطقه ۳ هم معوقاتی باقی مانده است که به مانند منطقه ۲ تا پایان دی ماه پرداخت خواهد شد.
در منطقه پنج هم تا بیست و سوم حقوق آذرماه پرداخت خواهد شد و در سازمان آتش نشانی هم بحث تهاتر بیمه را انجام خواهیم داد.در سازمان های پارکها، زیباسازی، مشاغل شهری هم مشکلی نداریم. در سازمان عمران، سازمان فرهنگی و ورزشی و سازمان پسماند هم تا بیست و سوم دی ماه معوقات انجام خواهد گرفت. در سازمان تاکسیرانی معوقات تا پایان دی ماه پرداخت می شود.
شهردار رشت ادامه داد: در این اسلاید مشخص است که نظام پرداختی که ما قول داده بودیم انجام خواهد گرفت را نشان دادیم که در بعضی جاها پرداخت حقوق ها زودتر از موعد هم انجام گرفته است.

۱۰:۵۹ عباس صابر وارد صحن شد.

سوال دوم اعضای شورا در باره ترمیم آسفالت و اجتناب از کنده کاری های متعددی بود که شهرداری رشت اقدامی در این رابطه انجام نداده است.

ثابت قدم در پاسخ به این سوال گفت: این سوال که البته غیر قابل قبول است. چون دلیل خاصی بیان نشده است. حجم آسفالت های ما مشخص است. برای این که قیاسی داشته باشم ما در سال نود و سه مجموع عملکرد چهارصد و شصت هزار متر مربع و اکنون به یک میلیون متر مربع رسیده است. یعنی دقیقا کارکرد ما از دوسال قبل سیصد برابر افزایش یافته است. وی ادامه داد: آن چه در نه ماهه انجام گرفته متراژ آن مشخص است . هرکدام از این محلات کارهایش مشخص است. وی در ادامه اسلاید کارکردهای مختلف آسفالت در مناطق مختلف را نشان داد. وی افزود: برنامه های سازمان عمران طبق برنامه ای بود که شهرداری مصوب کرده است. در بحث کیفی هم ایراداتی که بوده است ما سعی کردیم استانداردهای جدیدی را تعیین کنیم که از جمله این موارد پایش آسفالت بود. وی افزود: ما در مرمت و نگهداری هم بحث پایش را در نظر گرفتیم .ثابت قدم
شهردار رشت در ادامه گفت: در بخش لجستیک ما فینیشرهای دوگانه را برای آسفالت ها تعیین کردیم که بتوانیم جهت پشتیبانی از آسفالت ها کار کند. در بخش حمایت از محیط زیست از قیرهای امولسیونی استفاده شده است و و در بخش حمل هم برای کاهش مشکلات حمل و نقل سعی کردیم اقداماتی را در دستور کار قرار دهیم که بتوانیم نقطه آغاز تا پایان کار را پیش بینی کنیم.

ثابت قدم در ادامه با نشان دادن اسلایدی اقدامات شهرداری در کیفی سازی آسفالت را ارائه کرد. وی افزود: پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی کنده کاری های را موجب شده که البته این پروژه در راستای افزایش کیفی سازی آسفالت انجام گرفته است.

سوال سوم اعضای شورا در مورد عدم جمع آوری عابربانک های بانک شهر بود که شهرداری به تعهد خود درباره عدم جمع آوری آن اقدام نکرده است.

شهردار رشت در پاسخ به این سوال گفت: ما اخطاریه هایی از سوی شورای محترم داشتیم که نسبت به جمع آوری این نت شهرها اقدام شود که ما درخواست جمع آوری آن را با ارسال لایحه ای داشتیم. بعد در تیرماه لایحه ای را برای اجاره این مکان ها به شورا ارائه کردیم.

ثابت قدم افزود: مکاتبه ای با دستگاه قضایی در این رابطه داشتیم که آیا جمع آوری این بانک ها مشکل قانونی نخواهد داشت که پاسخی دریافت نشده است. نامه ای نیز از سوی بانک ارائه شده که درخواست اجاره این مکان ها را داشته است. به هر صورت ما باید منتظر پاسخ دستگاه قضایی در این رابطه باشیم.
بعد از پاسخگوئی شهردار، اعضای شورا از ثابت قدم سوالات خود را در رابطه با پاسخ های شهردار مطرح کردند.

امیرحسین علوی سوال کننده اول گفت: پناه می برم به خدا از شر شیطان رانده شده و از زحمات دکتر ثابت قدم تشکر می کنم. وی در ادامه افزود: کسی منکر نیست که طی دوسال گذشته پروژه های عمرانی سطح شهر رشت کم صورت نگرفته است و اگر ما سوالی درباره برهم ریختگی آسفالت شهر ارائه می کنیم دغدغه های شهروندان را پاسخ می دهیم که چرا با این همه حجم ار آسفالت بازهم مشکلات زیادی در آسفالت شهر است. آن هم در شورای شهری که هشت مهندس هست و یک شهردار وجود دارد که دکترای شهرسازی دارد. این ها سوالات مردم است و ما برای همین به شخص آقای شهردار انتقال می دهیم. وی افزود: در بحث قرارداد حقوق ها ما هیچکدام دوست نداریم به این مباحث برسیم. ولی واقعیت این است که در یک بازه زمانی کوتاه تنها این مسائل حل می شود و بازهم این مسائل تکرار می شود. پرسنل زحمتکش ما در حوزه های مختلف از ما گله مند هستند که چرا این همه معوقات حقوق صورت می گیرد. این ها اتفاق افتاده است و ما تصمیم گیر هستیم. ما در شورا نسبت به این مساله دغدغه داریم.بارها در کمیسیون بودجه در این رابطه صحبت کردیم که نظام پرداخت حقوق هماهنگ شود که چطور یک مدیر حقوق می گیرد ولی پاکبانان نمی گیرند.خواهش من این است که نسبت به رفع این معضلات جدی برخورد کنیم. وی در ادامه گفت: در مورد سوال سوم جوابی ندارم.شوقی

شوقی: خودم دیدم که با پا داشتند آسفالت می کردند/ ملک تهاتر معوقات بیمه همان خانه ۲۴ میلیاردی است که به سپیدرود وعده داده شده!
فرهاد شوقی سوال کننده مخالف دوم گفت: از آقای استاندار برای دغدغه ای که برای حقوق پرسنل شهرداری داشتند تشکر می کنم. البته شهردار می گویند که از طرف دولت کمک نکرده اند که البته حق را در نظر بگیریم در رابطه با حقوق لوله ها هفت میلیارد تومان کمک کردند.

وی افزود: در رابطه با تهاتر معوقات بیمه کارکنان شهرداری نامه ای است که ملکی که قرار است تهاتر شود همان خانه بیست و چهار میلیاردی است که به در بلوار دیلمان وجود دارد که قولش را به باشگاه سپیدرود دادند. این به نظرم خروجی ندارد؟ پس مردم را چه کنیم و سپیدرود را چه کنیم. در مورد کیفیت آسفالت من خودم دیدم که با پا داشتند آسفالت می کردند که من عکس آن را گرفتم و به آقای صابر نشان دادم که تایید کردند که کیفیت آسفالت خراب است.

رسولی:شهر روند مثبتی را در طی این چند سال گذشته طی می کند/ جز چند منطقه زیرسازی آسفالت وجود نداردرسولی

رضا رسولی به عنوان موافق پاسخ های شهردار گفت: ما می دانیم که همه دوستان دغدغه هایی دارند. دوستان از نگاه های مختلف فنی و مدیریتی دغده هایی دارند و این قابل احترام است. در مود سه سوالی که مطرح شد اعداد و ارقامی که در پاسخ ها مطرح شد روند رو به پیشرفتی را نشان می دهد. عدم پرداخت حقوق کارکنان واقعا محل اشکال دارد که در زمان آقای خلیلی هم مطرح می شد و منجر به اعتراضاتی می شد و چیزی نیست که تازه این مسائل بیان شده باشد. وی افزود: بنده قصد توجیهی ندارم. این شهر روند مثبتی را در طی این چند سال گذشته طی می کند و افت و خیزهایی دارد. ولی آن چه در اینجا است مشخص است که بهبودهایی رخ داده است. در مورد آسفالت بحث ما خیلی بغرنج تر است. رفع آن به گرما و سرما ربطی ندارد، دوستان متخصص می توانند تایید کنند که درگیر شبکه ای هستیم که جز چند منطقه زیرسازی وجود ندارد. ا نیاز داریم که معبر به معبر شبکه ما رونمایی شود تا به بهترین کیفیت و تکرار میکنم با بهترین کیفیت انجام گیرد.
رئیس کمیسیون ترافیک اضافه کرد: کسی نمی تواند مشکل را در یک سال انجام دهد. با توجه به کنده کاری های ما که در حوزه آب های سطحی انجام می گیرد باید کاری کنیم که این مشکلات برطرف شود. ما باید عمیق تر به این مبحث بپردازیم و هدف ما حل معضل خیابان است و مردم هم بدانند که مسیر رو به بهبودی می رود.

وی افزود: در زمینه پرداخت ها می گویم باید در مورد پیمانکاران هم توصیه کنیم که بخشی از مشکل به آن ها بر می گردد.رجبی

رجبی ویسرودی: اگر حمایت من نبود شما رای نمی اوردید/دلیلی ندارد که سیاه اسطلخ پیاده راه سازی انجام دهید

مجید رجبی مخالف پاسخ های شهردار گفت: من در تاریخ چهار مهر یک پیامک به آقای ثابت قدم دادم که سوالاتی را مطرح کردم که شما پاسخگو نیستید، حقوق کارکنان را پرداخت نمی کنید، کسانی که در رابطه با مشکلات به شما معرفی می شود نادیده می گیرد، برنامه محور نیستید و در اجرای کارهای شورا مخالفت می کنید و با ادارات همکاری نمیکنید و کارهای شما تبلیغاتی است. یعنی من در چهار مهر این پیامک را به شما دادم و همین سوالات امروز را به شما گفتیم. بعد از آن جلسه مشترکی در خدمت شما ، آقای علوی، روزان، خانم شیرزاد و پیشگر بودیم که سوالاتی مطرح شد که من بلند شدم ، چون قانع نشدم. من در راستای فردی هیچگونه مخالفتی با شما ندارم. من این سوالات را از شما پرسیدم که جوابی گرفته نشد. بنده برای شما مایه گذاشتم و اگر حمایت من نبود شما رای نمی اوردید. اگر سد هزار بار اتفاق بیفتد بازهم رای نخواهید آورد. ولی وظایف ذاتی ما چیز دیگری است. آقای شهردار شما باید حقوق کارکنان را پرداخت کنید و این جداول معنایی ندارد. آقای شهردار آسفالت معابر وظیفه شما است ، آن موقعی که شما خودتان ا به عنوان شهردار تعرفه کردید قبول کردید که باید وظایفتان را انجام دهید. وقتی هشتصد هزار تومان حقوق پرسنل را پرداخت نمی کنید چگونه خرج و مخارج خود را بدهد. آقای شهردار شما بعضی کارها را انجام می دهید که به جایش می توانید پرداخت حقوق انجام دهید. دلیلی ندارد که سیاه اسطلخ پیاده راه سازی انجام دهید. یعنی آن واجب تر از پرداخت حقوق کارکنان است؟ الان می گویند شهرداری با افکارها و رنگرزها قرارداد میبیندد که مشلات ادامه پیدا کند که همیشه کار داشته باشد.بانک شهر کار خوبی است و خدمات خوبی به شهر می دهد ولی شما شورا را نادیده نگیرید و از آن اجازه بگیرید.
وی در پایان گفت: آقای شهردار نماینده ما هست که مشکلات مردم را حل کند. برای رضای خدا و احترام به مردم وظایف خودتان را انجام دادید. من مخالف شهردار نیستم اما خواهش دارم که سیاست های شورا را رعایت کند.

فاطمه شیرزاد موافق پاسخ های شهردار گفت: سوالات و پاسخ ها دغدغه هایی بود که اعضای شورا دارند و همه بر آن تاکید دارند. ما باید انصاف داشته باشیم که در دوسال گذشته در حوزه های مختلف بهبود محیط شهری را شاهد بودیم. اگرچه نواقصی هست که من نیز بارها تاکید کردم. در بحث پرداخت حقوق و بحث آسفالت بارها بحث شده است و وظیفه ذاتی شهرداری است که لازم الاجرا است ما به عنوان نمایندگان مردم بحث پرداخت حقوق را نمی خواهیم بگوئیم که این کار انجام شود. رشت کارگاه عمرانی شده است ولی پرداخت حقوق کارکنان و پرسنل برای ما اهمیت دارد و نباید درباره این مسائل مدام تذکر داده شود. یک بار برای همیشه این بحث ها به پایان برسد. شما شهردار متخصص هستید و ما دوست داریم که بحث زمانبندی آسفالت معابر به شورا ارائه شود و در موعد مقرر انجام گیرد و اینگونه نباشد که استاندار و دیگر مقامات مدام تذکر دهند. البته میدانیم که نگاه آقای شهردار مثبت است و میدانیم که شما مشکل مالی نیز دارید.

وی در پایان گفت: حقوق کارکنان در ماه آبان پرداخت شده که تنها منطقه یک مانده که فردا پرداخت خواهد شد و پرداخت حقوق آذرماه هم در پایان ماه پرداخت شود. بحث آسفالت هم ما کارشناس کم نداریم و به هر صورتی که باید انجام گیرد باید کیفیت آن مورد نظر قرار گیرد.رفیعی نوده

رفیعی نوده: ثابت قدم فرد اکتیوی هستند و من هم اعتقاد دارم/یا آسفالت نکنید و یا آسفالت خوب انجام گیرد/روایت داریم که حقوق کارکنان را عرقشان خشک نشده بدهید 

رفیعی نوده مخالف پاسخ های شهردار نیز گفت: همه می دانند که من آدم رکی هستم، این سه سوال چیزهای جدیدی نیست و همیشه بحث پرداخت حقوق در ادارات و کارخانجات مختلف وجود دارد. در بحث آسفالت هم همیشه در سطح مشکلات خودش را دارد. همه می دانند که آقای ثابت قدم فرد اکتیوی هستند و من هم اعتقاد دارم. با همه ایراداتی که به شما هست می دانم که از شما در شهرداری حساب می برند و این کاملا مشخص است. ولی خوب است که این تحکم و قدرت در راستای خیر باشد.

مسیر تردد من را با پیگیریهای زیادی که داشتم پانزده روز پیش انجام دادند که چند روز پیش کندند، آقای ثابت قدم این پول بیت المال بود. یا آسفالت نکنید و یا آسفالت خوب انجام گیرد که ما به کیفیت کار داریم. قرار است پیمانکاری که فاکتور زیادی دهد کار را به نحو احسن انجام دهد. وی در ادامه افزود: در مورد بانک شهر هم قرار بود ما در شورا این مساله را مطرح نکنیم که همه بانک ها بتوانند شرکت کنند، یک لایحه جدیدی تنظیم شود که دوستان بتوانند تصمیم بگیرند که بانک شهر به حیثیتش لطمه وارد نشود.

وی در انتها گفت: حرف ما این است که اواخر ماه به کسی پولی پرداخت نشود. کاری به برنامه صدواسیما ندارم، ما روایت داریم که حقوق کارکنان را عرقشان خشک نشده بدهید که ما میگوئیم حداقل ماه به ماه پرداخت شود که دیگر حضرتعالی برای حقوق اینجا نیایید.

پاسخهای مجدد شهردار: دیگر ارگانها دغدغه شان شعاری نباشد؛یک سوم یارانه اتوبوسرانی دولت پرداخت نشده/لایحه سپیدرود را ارائه کردیم که چون جوابی نیامد به موازات آن این تهاتر را برای کارکنان ارائه کردیم/در مورد بانک شهر من تابع هستم ثابت قدم
دکتر ثابت قدم در پاسخ به سوالات موافقین و مخالفین گفت: من سعی میکنم مباحث حاشیه ای را زیاد نپردازم که جایش در این بحث نیست که من در مورد موضوعاتی چون پیامک و تلفن همراه صحبت کنم. ولی در مورد سه سوال باید عرض کنم درمورد حقوق عملکرد نظام پرداخت ما قیاس آن با گذشته مشخص است. ما سعی کردیم که پرداخت حقوق ها باید انجام گیرد. البته ما دوست داریم دیگر ارگان ها هم به وظایف خودشان عمل کنند و دغدغه شان تنها شعاری نباشد که به طور مثال یک سوم یارانه اتوبوسرانی دولت پرداخت نشود.

شهردار رشت در ادامه گفت: جدول آسفالت نشان می دهد که از لحاظ کمی تا چه میزان نسبت به گذشته پیشرفت کرده است و از این دقیق تر نمی شود قیاس کرد. وی افزود: در بحث کیفی هم باید در بدنه کارگری و در بخش ماشین آلات به نقطه مطلوب برسیم. ما سالها با نیروی حرفه ای آسفالت نکردیم که در چند سال گذشته تازه به کیفیتی رسیدند. اگر به بخش حرفه ای کار نگاه کنیم می بینیم که ریخت ظاهری  تغییر کرده است و ما نیاز داریم که این بخش ادامه پیدا کند .اگر دوستان شورا میخواهند کار کیفی را بیشتر انجام گیرد می توانیم بخش های کمی آسفالت را کم کنیم تا به نقطه مطلوب تر برسیم. من اصراری ندارم که حجم کمی آسفالت را بیشتر کنیم که برای شهرداری هم مطلوب است. چون ما با یک شرکت پیمانکاری قرارداد بستیم که نیروهایش از همین مردم است.البته به نظرم خیلی از مناطق محروم هستند که این بحث ها را نمی بینند و به آسفالت معابر تاکید دارند.
در مورد بانک هم من تابع هستم که لایحه ای صورت گیرد که این موضوع حل شود. در اردیبهشت ماه نامه بانک شهر ارائه شده که می توانیم بر سر آن اقدامات لازم را انجام دهیم.

در مورد بحث بیمه نیز گفتند که تهاتر تملک متعلق به سپیدرود است . ما لایحه سپیدرود را ارائه کردیم که چون جوابی نیامد به موازات آن این تهاتر را برای کارکنان ارائه کردیم و البته خوشحال می شویم که شورا با خرید پرداخت سپیدرود کمک کند که ما به تعهداتمان عمل کنیم.
اسماعیل حاجی پور در واکنش به پاسخ های شهردار گفت: من که زیاد نفهمیدم آقای شهردار چه پاسخی دادند. ولی خواهش من این است که این پاسخ ها را عملیاتی کنند که دیگر این مشکلات نباشد.

۱۲:۱۱  ده دقیقه تنفس اعلام شد.

۸ رای شورای شهر به عدم اقناع از پاسخ شهردار

اعضای شورا همچنان پشت دربهای بسته مشغول شور و رای گیری در خصوص اقناع یا عدم اقناع از سوالات شهردار اند.
بعد از نیم ساعت آنتراکت اعضای شورا به صحن برگشتند تا درباره قانع شدن یا نشدن از سوالات شهردار رای گیری شود.
در پایان رای گیری از پانزده آرای ماخوذه هشت رای قانع نشدن، شش رای قانع شدن و یک رای ممتنع بیرون آمد.
در سه شنبه هفته جاری قرار است جلسه فوق العاده شورا درباره طرح تصیمیم گیری درباره بحث استیضاح و قانع نشدن از پاسخهای شهردار تشکیل شود.
رفیعی نوده به خبرنگاران گفت من رای سفید دادم.

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد