نسخه موبایل
فروردین ۲۴, ۱۳۹۵ 168359 اجتماعی خبر ویژه ها

شگرد عجیب در سرقت طلاهای زنان و دختران

پلیس وقتی با دریافت شکایت‌هایی از سرقت اموال برخی از زنان و دختران روبه‌رو شد دانست که با دزد ماهری روبه‌رو است. این دزد بی سر و صدا کارش را انجام می‌داد.

به گزارش گیل خبر، براساس ادعاهای یک زن جوان ، دزد ناشناس مقدار زیادی از طلاهای او را با خود برده بود. در همه شکایت‌ها از مردی شیک‌پوش نام برده شده بود که تقریباً با شیوه‌ای مشابه طعمه‌های خود را از میان دختران میانسال و زنان مطلقه انتخاب می‌کرد. زن جوانی که قربانی ترفند‌های این دزد شده بود درباره ماجرای سرقت طلاهایش به پلیس گفت: مدتی بود که با مرد جوانی آشنا شده بودم. او به نظر آدم خوبی بود. ته‌لهجه عجیبی داشت و خیلی روان صحبت می‌کرد. حرف‌هایش گیرا و جذاب بود. قرار بود با هم ازدواج کنیم. روز قبل از حادثه در تماس تلفنی قرار گذاشتیم تا با هم به سینما برویم.

در حال تماشای فیلم بودیم. مقداری خاک را که داخل دستمالی قرار داده بود از جیبش بیرون آورده و ادعا کرد می‌خواهد طلاهایم را طلسم کند.  ادعا می‌کرد طلا باید از شر بدی‌ها پاک شود. من هم طلاها را در آورده و به او دادم در همین هنگام آبمیوه‌ای را که خریده بود به من داد. دقایقی بعد از نوشیدن آبمیوه چشمانم سیاهی رفت و دیگر متوجه چیزی نشدم. وقتی چشم باز کردم او رفته بود و طلاهایم را نیز با خود برده بود. با توجه به این اطلاعات بود که دوربین‌های مداربسته سینما از سوی پلیس مورد بررسی‌های دقیق قرار گرفت تا اینکه تصویری از این دزد به دست آمد.
با شناسایی چهره این مرد ردیابی‌ها برای به دست آوردن مشخصات او آغاز شد تا اینکه ردپایش در یکی از محلات خلوت شهر به دست آمد.
پلیس برای به دام انداختن این مرد چرب‌زبان تجسس‌های نامحسوسی را در دستورکار قرار داد و محل را به محاصره خود در آورد تا اینکه دریافت او در یک میهمانپذیر زندگی می‌کند. با دستگیری این مرد، او به آگاهی رشت انتقال داده شد. دزد شیک‌پوش ابتدا همه اتهامات را انکار کرده و گفت از ماجرای سرقت‌ها بی اطلاع است تا اینکه مأموران با ارائه مستندات خود قفل دهان او را باز کردند. وی که دانسته بود راز اقدام‌های خلافکارانه‌اش از سوی مأموران فاش شده به سرقت‌ها اعتراف کرد. سرهنگ فرهاد فلاح کریمی گفت: با شکایت زنی مبنی بر سرقت طلاهای وی به شیوه بیهوشی با مواد خوراکی بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت وارد عمل شدند.
مأموران پلیس با استفاده از شگردهای پلیسی و دریافت مشخصات ظاهری دزد، وی را در بازار رشت دستگیر کردند. فلاح کریمی با اشاره به اینکه مرد ۴۹ ساله در پلیس آگاهی از سوی طعمه‌اش شناسایی شد، تصریح کرد: این مرد چاره‌ای جز اعتراف ندید و اعلام کرد از شهری در جنوب به رشت آمده و در مسافرخانه‌ای در رشت زندگی می‌کند. وی با بیان اینکه اموال سرقتی زن تنها به همراه تعداد زیادی اموال سرقتی در اتاق مسافرخانه این مرد مسافر به دست آمد، اظهار داشت: بررسی‌ها برای افشای دیگر جرایم این شیاد و شناسایی زنان جوان فریب‌خورده ادامه دارد.

ایران

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد