رییس کل دادگستری گیلان در بازدید سرزده از دادگستری آستانه اشرفیه:
۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ۱۹:۳۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

صادقی نیارکی دفع غیر اصولی فاضلاب شهری و عدم برخورداری از تصفیه خانه را از دیگر مشکلات آستانه برشمرد و افزود: این معضل باید با همفکری و همکاری مسئولان شهرستان حل شود و هیچ عذری برای کوتاهی و انجام ندادن وظایف پذیرفته نیست.

گیل خبر/ حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، رییس کل دادگستری استان گیلان به همراه معاونین قضایی از دادگستری شهرستان آستانه‌اشرفیه بازدید کرد و در نشستی با حضور مسئولان قضایی، شهردار و برخی مدیران اجرایی این شهرستان حضور یافت.

رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه در نظام حمکرانی اسلامی مردم محور هستند اظهار داشت: توجه به حقوق عامه و گره گشایی از مشکلات مردم رضایت خداوند متعال را به دنبال دارد.

وی مشکل پسماند را یکی از معضلات شهرستان آستانه اشرفیه دانست تمامی مسئولان و دستگاه‌ها و افزود: تاکنون اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته و مقرر شد تا در ۶ ماهه اول سال جاری دفن غیر اصولی زباله در این شهرستان پایان یابد.

رئیس شورای قضایی استان توجه به بهداشت مردم را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: با توجه به آلودگی‌های ناشی ازعدم دفن صحیح زباله برای مردم و پیوست‌های زیست محیطی این معضل، باید تلاش و جدیت بیشتری در راستای حل آن صورت گیرد.

وی دفع غیر اصولی فاضلاب شهری و عدم برخورداری از تصفیه خانه را از دیگر مشکلات آستانه برشمرد و تصریح کرد: این معضل باید با همفکری و همکاری مسئولان شهرستان حل شود و هیچ عذری برای کوتاهی و انجام ندادن وظایف پذیرفته نیست و انتظار می‌رود مسئولین اجرایی شهرستان این مشکل را به عنوان دغدغه اصلی خود بدانند و در رفع آن تلاش نمایند.

این مقام ارشد قضایی استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی را از راهکارهای برون رفت از این مشکل عنوان نمود و افزود: در بسیاری از استان‌ها پروژه‌های گسترده‌ای بدون هزینه دولتی و با استفاده از بخش خصوصی در حوزه آب و فاضلاب انجام گرفته و موفقیت‌های چشمگیری نیز حاصل شده است.

وی ابراز امیدواری کرد در نشستی که با حضور مسئولان قضایی استان و مدیران اجرایی این شهرستان برگزار می‌شود، راه حل‌ها و راهکارهای موثر بررسی شده و سریعا اقدامات لازم صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان در پایان خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی نیز از هیچ کمکی در راستای حل معضلات این شهرستان دریغ نخواهد کرد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : دادگستری گیلان

نظر شما:

security code