به همت کانون پرورش فکری و مجموعه های فرهنگی؛
۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ۰۹:۲۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان از برگزاری «گردهم‌آیی‌کودکان عاشورایی» هم‌زمان با سوم ماه محرم سال 1403در رشت خبرداد.

گیل خبر/ به‌گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، سید‌جلیل میرعظیمی، با اعلام این خبر گفت: ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ عاشورایی در میان کودکان و نوجوانان و تبیین دست‌آورد‌های قیام حسینی برای آینده‌سازان، از اهداف برگزاری این گردهم‌آیی است.

مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان درهمین‌حال، قلمرو نهضت حسینی را بی‌انتها و درس‌های این حرکت ماندگار را الهام‌بخش انسان‌های تمامی اعصار عنوان‌کرد و افزود: تلاش‌داریم با برنامه‌ریزی هدف‌مند و اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی، زمینه‌های آشنایی هرچه بیش‌تر فرزندان ایران اسلامی را با منظومه فکری و سیره عملی سرور و سالار شهیدان فراهم‌کنیم.
این مدیر‌فرهنگی زمان برگزاری گردهم‌آیی کودکان عاشورایی را ساعت 17 روز سه‌شنبه، 19 تیر 1403، برابر با سوم ماه محرم اعلام‌کرد و گفت: این آیین معنوی در مسجد شهدای سلیمانداراب شهر رشت برگزار‌می‌شود.
همراهی آموزش و پرورش، گروه‌های جهادی و فعالان تربیتی در برگزاری این گردهم‌آیی، ازدیگر موضوع‌هایی بود که در صحبت‌های میرعظیمی به آن اشاره‌شد و وی با مهم ارزیابی‌کردن هم‌گرایی‌ها در تربیت نسلی دین‌باور و درتراز انقلاب اسلامی گفت: از مشارکت تمامی فعالان این عرصه استقبال‌می‌کنیم.
او درهمین‌حال، انعکاس هرچه بهتر این برنامه‌ها را گامی موثر در فرهنگ‌سازی دانست و از تمامی اصحاب رسانه برای پوشش حداکثری این گردهم‌آیی دعوت‌کرد.