رپورتاژ خبری
۱۴۰۳/۰۴/۱۴ ۱۰:۲۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 9 دقیقه

نات کوین (NOT) یک پروژه رمزارزی نوآورانه و انقلابی بود که از زمان راه‌اندازی توجه زیادی را به خود جلب کرد. نات کوین روی بلاک چین تون ساخته شد و با موفقیت عناصر بازی، ماینینگ و فناوری بلاک چین برای ایجاد یک تجربه ارز دیجیتال جذاب و فراگیر ترکیب شده است.

نات کوین به عنوان یک بازی ساده و رایگان در تلگرام ایجاد شد و از پایگاه کاربران گسترده این پیام‌رسان برای جذب شرکت‌کنندگان استفاده کرد. این بازی به گونه‌ای طراحی شده بود که به راحتی قابل دسترس باشد، جایی که کاربران می‌توانستند با انجام کارهای ساده مانند ضربه زدن روی صفحه نمایش تلفن همراه خود، توکن نات کوین کسب کنند. این مکانیزم «تپ تو ارن» به سرعت در فضای مجازی پخش شد و میلیون‌ها کاربر را در سراسر جهان جمع کرد. در همین بین، نات کوین بیش از 35 میلیون کاربر جذب کرده بود که رکورد فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آمد.

با این حال بعد از این که این بازی یا مینی اپ تلگرامی با ضربه زدن روی گوشی باعث درآمد قابل‌توجهی شد، بسیاری از افراد به این فکر افتادند که جایگزین بازی نات کوین چیست. بعد از این مینی اپ، بازی‌های دیگری جایگزین بازی نات کوین شدند و احتمالا ایردراپ خوبی به کاربران خود بدهند. در ادامه به معرفی این مجموعه بازی‌ها می‌پردازیم:

همستر کامبت (Hamster Kombat)

اولین جایگزین بازی نات کوین، همستر کامبت است. همستر کامبت جدیدترین سبک در بازی‌های مبتنی بر تلگرام است که هیجان بازی نات ‌کوین را با بیش از 150 میلیون بازیکن از اوایل ژوئن 2024 به دست‌آورد. در همستر کامبت، شما به‌عنوان مدیر عامل همستر، یک صرافی ارز دیجیتال خیالی، بازی می‌کنید و هدف تمام تسک‌ها افزایش درآمد صرافی است. شما با سرمایه‌گذاری در بخش بازاریابی، مجوزها، استعدادها، محصولات جدید و موارد دیگر به این هدف دست می‌یابید. این بازی ترکیبی منحصربه‌فرد از سرگرمی و استراتژی را ارائه می‌دهد. همچنین با وعده راه‌اندازی توکن و ایردراپ در شبکه تون کاربران بیشتری را جذب کرده است.

همستر کامبت فعالانه روی ایجاد شراکت با بازیگران اصلی در صنعت ارزهای دیجیتال و بازی کار می‌کند. برای مثال، ادغام با شبکه تون تضمین کرده که همستر کامبت از تراکنش‌های امن، سریع و غیرمتمرکز استفاده می‌کند. این ادغام برای ایردراپ آینده همستر بسیار مهم است، جایی که بازیکنان بر اساس درآمدهای درون بازی خود، توکن‌های ارز دیجیتال واقعی و قابل مبادله را دریافت خواهند کرد.

تپ سواپ (TapSwap)

هنگام ارائه امکان خرید و فروش نات کوین، بازی تلگرامی دیگری روی کار آمد که خیلی از افراد بر این باور بودند که این مینی اپ جایگزین بازی نات کوین است. این بازی چیزی نبود جز تپ سواپ.

تپ سواپ یک مینی اپ تلگرام است که با استفاده از رویکرد تپ تو ارن یا همان ضربه برای کسب درآمد به کاربران اجازه می‌دهد ارز دیجیتال را با لمس ساده روی نمایشگر گوشی خود استخراج کنند. طراحی کاربرپسند و اصول ساده بازی باعث محبوبیت آن در بین طرفداران کریپتو و بازیکنان معمولی شده است.

کانال تلگرام تپ سواپ علی‌رغم شروع اخیرش در فوریه 2024، به سرعت رشد کرده و بعد از همستر کامبت، با بیش از 50 میلیون عضو، به دومین کانال بزرگ بازی تلگرامی تبدیل شده است.

تپ سواپ برای هر ضربه‌ای که بازیکنان می‌زنند، سکه اختصاصی درون بازی را در اختیار آنان قرار می‌دهد. همچنین روش‌های دیگری برای کسب سکه‌های بیشتر در این بازی وجود دارد.

تپ سواپ مشابه دیگر بازی‌های تپ تو ارن مانند نات کوین بوده و مستقیماً از طریق تلگرام در تلفن هوشمند شما قابل دسترس است. مکانیزم اصلی بازی برای به دست آوردن امتیاز، یک سکه طلا روی صفحه نمایش شما است که می‌توانید روی آن ضربه بزنید.

اگر دنبال پیشرفت و کسب سکه‌های بیشتر در بازی هستید، از سکه به دست آمده خود برای خرید تقویت‌کننده‌ها استفاده کنید. این قدرت‌ها با افزایش مقدار سکه‌هایی که با هر لمس به دست می‌آورید، مزیت قابل‌توجهی را به شما ارائه می‌دهند، در نتیجه نوار انرژی شما را بزرگ‌تر کرده یا سرعت پر کردن آن را تسریع می‌کنند.یس کوین (Yescoin)

یس کوین که حدود دو ماه پیش راه‌اندازی شد، یک بازی وب 3 در تلگرام است که بازیکنان می‌توانند با کشیدن انگشتان خود سکه‌های طلا جمع‌آوری کنند که به اصطلاح به این بازی سوییپ تو ارن می‌گویند. یعنی بر خلاف بازی‌های تپ تو ارن که شما برای کسب امتیاز به گوشی همراه خود ضربه می‌زنید، باید برای این سبک بازی‌ها انگشت خود را روی صفحه گوشی بکشید تا امتیاز کسب کنید.

طبق گفته تیم سازنده این پروژه، یس کوین بیش از 20 میلیون شرکت‌کننده را از تقریباً هر کشور روی زمین جذب کرده است و بیش از 8 میلیون کیف پول ارز دیجیتال متصل به بازی مبتنی بر تلگرام برای این بازی وجود دارد.

اگر بخواهیم به صورت کاملا مختصر در خصوص نحوه شروع بازی یس کوین بگوییم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

برای شروع، روی لینک ربات تلگرام یس کوین کلیک کنید.

پس از انجام این کار، صفحه‌ای با گزینه‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود که می‌توانید روی آن کلیک کنید تا به صفحه X پروژه (توییتر) منتقل شوید، در چت‌ها با انجمن در تلگرام ارتباط برقرار کنید و بخشی وجود دارد که به دستورالعمل‌های دقیق در مورد نحوه بازی توضیح می‌دهد.

پس از این مرحله، می‌توانید روی دکمه «play» کلیک کنید تا صفحه بازی اجرا شود. در صفحه اصلی چندین سکه مشاهده می‌کنید که با کشیدن انگشتان خود روی صفحه گوشی می‌توانید آنها را جمع‌آوری کنید. همانطور که به گردآوری سکه‌ها ادامه می‌دهید، جوایز مختلف، پاداش‌ها و وظایف اضافی برای شما ظاهر می‌شوند تا سکه‌های بیشتری را به دست آورید.

پس از دستیابی به نقاط عطف خاصی در بازی یس کوین، به لیگ‌های بالاتر صعود خواهید کرد. سلسله مراتب لیگ‌ها برنز، نقره، طلا، پلاتین و الماس است. همانطور که در هر لیگ به سمت بالا حرکت می‌کنید، توانایی کشیدن سکه‌های با ارزش بیشتر از مقدار معمول را ایجاد می‌کنید که با هر لیگ افزایش می‌یابد. در نهایت می‌توان بگوییم یس کوین سومین جایگزین بازی نات کوین است.

کتیزن (Catizen)

کتیزن یک بازی محبوب مبتنی بر تلگرام برای کسب درآمد است که در آن شما شهردار مسئول یک شهر مجازی گربه‌ها می‌شوید. به عنوان شهردار، شهر خود را با ساختن ساختمان‌ها، ارتقاء زیرساخت‌ها و مدیریت شهروندان گربه‌ای توسعه و گسترش می‌دهید. این بازی شهرسازی را با اقتصاد کریپتو ترکیب می‌کند و تجربه‌ای منحصر به فرد و جذاب را ارائه می‌دهد.

این بازی به یکی از بزرگترین بازی‌های در حال رشد در تلگرام تبدیل شده است. این بازی دارای بیش از 20 میلیون کاربر بازی و بیش از 5 میلیون کاربر فعال روزانه (DAU) است.

افزایش سریع محبوبیت بازی را می‌توان به رویکرد نوآورانه آن و علاقه فزاینده به بازی‌های رمزارزی مبتنی بر وب 3 نسبت داد. با نزدیک به 1 میلیارد کاربر که ماهانه با ربات‌ها و مینی اپ‌های تلگرام در تعامل هستند، کتیزن از پایگاه کاربری گسترده تلگرام و ویژگی‌هایی که از تراکنش‌های امن و غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کنند بهره می‌برد. علاوه بر این، رشد انفجاری سایر بازی‌های تلگرام مانند نات کوین، تپ سواپ و همستر کامبت نیز به افزایش علاقه به بازی کتیزن کمک کرده است.ایکس بلست (xBlast)

در واقع ایکس بلست یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) است که به طور یکپارچه در هر حساب تلگرام ادغام می‌شود و یک پلتفرم راحت و در دسترس را برای تعامل با استخراج ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ایکس بلست که روی شبکه لایه 2 بلست ساخته شده، مزایای کامل عدم تمرکز، از جمله عملکرد زنجیره‌ای و اقدامات امنیتی را ارائه می‌دهد.

سنگ بنای اکوسیستم xBlast توکن XBL است که به عنوان ارز بومی این ابتکار پیشگامانه عمل می‌کند. پذیرندگان اولیه این فرصت منحصر به فرد برای دریافت توکن‌های XBL به سادگی در فرآیند استخراج شرکت می‌کنند که می‌تواند از طریق یک فرآیند ایجاد حساب کاربری ساده آغاز شود.

راه‌اندازی xBlast نقطه عطف مهمی در دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi) است و پتانسیل راه‌حل‌های نوآورانه را در فضای کریپتو نشان می‌دهد. با پیوستن کاربران بیشتری به انجمن xBlast، این پلتفرم آماده است تا نحوه تعامل افراد با ارزهای دیجیتال و کسب درآمد را دوباره تعریف کند.

هات (HOT)

هات یک کیف پول تلگرام نسل جدید است که روی بلاک چین NEAR ساخته شده است. این کیف پول به کاربران اجازه می‌دهد:

  • یک کیف پول NEAR مستقیماً در برنامه تلگرام ایجاد کنند.

  • از طریق فعالیت‌های درون‌برنامه‌ای مختلف مانند بازی کردن، تکمیل وظایف و شرکت در تعاملات اجتماعی، توکن‌های HOT کسب کنند.

  • بدون خروج از رابط تلگرام با سایر dAppهای مبتنی بر NEAR تعامل داشته باشند.

در واقع هات نیز پروژه بسیار خوبی به حساب می‌آید که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.اسآیبین اپ‌های جایگزین بازی نات کوین کدام ر ا انتخاب کنم؟

همانطور که می‌دانید تمام این بازی‌ها نوعی روش کسب درآمد بدون سرمایه است که از طریق ایردراپ پروژه‌ها به دست می‌آید. میان این همه بازی که به اصطلاح جایگزین بازی نات کوین هستند، آن دسته از بازی‌هایی که تیم و اسپانسرهای خوبی دارند می‌توانند گزینه مناسبی باشند و ارزش وقت گذاشتن دارند. اما در نظر داشته باشید که تمام این پروژه‌ها، بیشتر جنبه سرگرمی دارند و نمی‌توان آن‌ها را به عنوان روش کسب درآمد درنظر گرفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code