۱۴۰۳/۰۴/۱۳ ۱۹:۲۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد جو بایدن و دونالد ترامپ تقریبا با یکدیگر مساوی هستند اما در صورت جایگزینی بایدن با یک دموکرات دیگر، میشل اوباما از اقبال بیشتری نسبت به سایر گزینه‌ها برخوردار است.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، نتایج نظرسنجی جدید خبرگزاری رویترز و موسسه مطالعاتی ایپسوس حاکی از برابری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ در ایالات متحده است و اکثر نامزدهای بالقوه جایگزین دموکرات‌ها بجز یک نفر بعد از رئیس‌جمهور سابق (دونالد ترامپ) قرار دارند.

طبق این نظرسنجی میشل اوباما، نویسنده، وکیل و همسر باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا تنها کسی است که با ۵۰ درصد در برابر ۳۹ درصد برتری دو رقمی نسبت به دونالد ترامپ دارد.

نظرسنجی جدید همچنین نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از رای‌دهندگان، از جمله یک- سوم دموکرات‌ها خواهان کناره‌گیری بایدن از رقابت‌های انتخاباتی در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد سن و سلامت شناختی‌اش هستند که به دلیل عملکرد مبهم هفته گذشته او در اولین مناظره‌اش با ترامپ تشدید شد.

بر اساس این نظرسنجی، ۴۶ درصد از رأی‌دهندگان، از جمله ۱۹ درصد جمهوری‌خواهان نیز خواهان کناره‌گیری دونالد ترامپ هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که هر دو نامزد با حدود ۴۰ درصد تقریبا مساوی هستند، در حالی‌که کامالا هریس، معاون رئیس جمهور با یک درصد، ۴۲ درصد در مقابل ۴۳ درصد از ترامپ عقب‌تر است و در فاصله ۳.۵ درصدی خطای نظرسنجی قرار دارد.

علاوه‌براین، طبق یک نظرسنجی جدید دیگر که توسط شبکه خبری سی‌ان‌ان انجام شده است، نشان می‌دهد سه-چهارم رای‌دهندگان آمریکایی می‌گویند که حزب دموکرات برای تصدی ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ با شخصی غیر از رئیس جمهور جو بایدن شانس بهتری خواهد داشت. محبوبیت او نیز پس از عملکرد متزلزل او در اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری امسال به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

نظرسنجی سی‌ان‌ان نیز نشان می‌دهد که کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور در فاصله قابل توجهی از ترامپ در یک تطابق فرضی قرار دارد: ۴۷ درصد از رای‌دهندگان شده از ترامپ حمایت می‌کنند، ۴۵ درصد از هریس، نتیجه‌ای که نشان می‌دهد در چنین سناریویی رهبر مشخصی وجود ندارد.