مدیرکل ثبت احوال گیلان خبر داد؛
۱۴۰۳/۰۴/۱۳ ۱۰:۵۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان، حسن زاد مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به آمادگی و دایر بودن این اداره کل و ادارات تابعه و دفاتر پیشخوان خدمات دولت طرف قرارداد در روز جمعه 15 تیرماه 1403 همزمان با دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : همانند جمعه گذشته در دور اول انتخابات، در این جمعه نیز ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در سراسر استان جهت پاسخگویی به حوائج سجلی و تسهیل در ارائه خدمات به منظور افزایش مشارکت در انتخابات پیش رو از ابتدای زمان آغاز رأی گیری تا اعلام پایان آن باز می باشند.

 مدیرکل ثبت احوال گیلان همچنین اشاره نمود که در هفته گذشته منتهی به دور اول انتخابات تا به امروز که دور دوم را در پیش داریم، با همکاری همه رؤسا و کارمندان پرتلاش این مجموعه تلاش نمودیم تا در روزهای منتهی به انتخابات بیش از 15 هزار شناسنامه را به چاپ برسانیم تا مردم مشکلی از این بابت برای حضور در انتخابات نداشته باشند.

 ایشان اضافه کرد : در جمعه گذشته هشتم تیرماه و در دور اول انتخابات ریاست جمهوری، همکاران ثبت احوال استان و شهرستانها به تعداد 694 استعلام که شامل523 استعلام شماره ملی و 171 استعلام غیر از شماره ملی (شامل مغایرتهای سری و سریال و...) پاسخ دادند. همچنین تعداد 308 درخواست شناسنامه تعویضی و المثنی در همان روز انتخابات نیز اخذ و چاپ گرفته شد. تعداد کارت های هوشمند ملی تحویل شده 16 عدد و تعداد شناسنامه های تحویل شده توسط ادارات و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد 389 فقره بوده است.

 وی همچنین با اشاره به آماده تحویل بودن حدود سی هزار قطعه کارت هوشمند ملی در استان، از مردم خواست تا جهت تحویل کارت های خود هرچه سریعتر اقدام نمایند.