با ریاست جمهوری جلیلی؛
۱۴۰۳/۰۴/۱۰ ۲۱:۳۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

اختصاصی گیل خبر/ سرویس سیاسی- در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، گمانه‌زنی‌ها در خصوص کابینه احتمالی سعید جلیلی و مسعود پزشکیان بالا گرفته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در صورت ریاست جمهوری جلیلی، حمید رسایی نماینده فعلی تهران در مجلس که اصالتا گیلانی است، گزینه اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

رسایی نماینده سه دوره مجلس که مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد قم را هم در کارنامه دارد و به عنوان یکی از همراهان اصلی سعید جلیلی در انتخابات حضور دارد، به عنوان یکی از چهره‌های پرحاشیه کشور شناخته می‌شود.

نماینده فعلی مجلس را به اظهارات بحث برانگیز در حوزه های مختلف از جمله حجاب می‌شناسند؛ از مقایسه حجاب زنان با چادر خودرو تا تاکید بر عدم ترس در اجرای قانون حجاب، حتی اگر باعث ایجاد دوقطبی شود.

رسایی از جمله کسانی بود که در جبهه مخالف شکل‌گیری برجام قرار گرفت و به “دلواپسان” معروف شد؛ این جبهه در تلاش برای عدم توافق با غرب و نتیجه‌بخش بودن مذاکرات هسته‌ای بودند.

رسایی اظهارات تند و تیزی در خصوص برخی دانشجویان نیز داشته است: «اراذلی که به‌ اسم دانشجو هر روز به بهانه‌ای دانشگاه شریف را متشنّج می‌کنند، دنبال بهانه‌ای برای اخراج و در گام بعد اقامت گرفتن در اروپا هستند. راه مواجه با آنها مطابق ضوابط دانشگاه، ابتدا اخراج و سپس ممنوع الخروجی ۱۰ تا ۱۵ ساله است. باور کنید وحشی‌بازی درمحیط دانشگاه تمام می‌شود.»

جالب است بدانید که رسایی پس از مصاحبه عادل فردوسی پور با علیرضا جهانبخش بازیکن گیلانی تیم ملی، فردوسی‌پور را «بازجو-خبرنگار» نامید. درخواست برخورد قضایی با علی دایی، یحیی گل محمدی و رضا کیانیان از دیگر اظهارات حاشیه‌ساز رسایی بوده است.

با توجه به سوابق رسایی در وزارت ارشاد و عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس، باید وی را شانس اول وزارت فرهنگ و ارشاد دولت جلیلی دانست.

باید منتظر ماند و دید که در صورت وقوع این اتفاق، شاهد چه تغییراتی در حوزه فرهنگی کشور خواهیم بود.