رپورتاژ خبری
۱۴۰۳/۰۴/۰۹ ۱۳:۳۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

چکیده : 8 مورد که رعایت آن باعث سالم ماندن یخچالتان می شود

از گذشته تا به الان یخچال های بسیاری در سراسر دنیا تولید شده اند که هرچه به امروز نزدیک تر می شویم می بینیم که تکنولوژی های بیشتری نیز در ساخت یخچال های مختلف پیاده سازی می شود. با این حال نکته مهم این است که بعد از خرید یخچال، چه کارهایی باید انجام دهیم تا یخچال ما سالم بماند. به عنوان مثال شاید شما یخچال سامسونگ در اختیار دارید و ناگهان مشکلاتی برای آن پیش بیاید، با این حال اگر در رشت سکونت داشته باشید می توانید با نمایندگی یخچال سامسونگ رشت تماس بگیرید. در ادامه باید در نظر داشته باشید که ما قصد داریم به بررسی 8 مورد که رعایت آن باعث سالم ماندن یخچالتان می شود بپردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

بررسی 8 مورد که رعایت آن باعث سالم ماندن یخچال می شود؟

در ادامه ما به بررسی 8 مورد اصلی که اگر آن ها را رعایت کنیم یخچال ما سالم می ماند خواهیم پرداخت:

1. مکان یابی مناسب به همراه نصب و جابجایی

همواره سعی کنید که یخچال را در یک محل مناسب قرار دهید. به هیچ عنوان نباید در معرض تابش آفتاب یخچال قرار گیرد، و اینکه در هنگام جابجایی نیز باید دقت کنید که کابل برق مربوط به آن آسیب نبیند. به هیچ عنوان نباید یخچال را در مجاورت وسایل حرارت زا قرار دهید، قرار دادن یخچال در کنار وسایل حرارت زا مثل گاز و شوفاژ و آب گرمکن می تواند برای یخچال بسیار آسیب زا باشد.

2. استفاده بهینه به همراه خشک کردن یخچال

وقتی که قصد دارید دو شاخه مربوط به یخچال را از پریز جدا کنید، نباید سیم را از پریز به طور مستقیم بکشید و همیشه باید از سر دو شاخه آن را بگیرید و سپس از پریز آن را خارج نمایید.

در هنگام خشک کردن یخچال نیز باید دقت کنید که دو شاخه به برق وصل نباشد و به هیچ عنوان نباید تماس بدنی با قسمت های بسیار سرد یخچال داشته باشید.

3. بحث ایمنی از حوادث و تراز بندی دستگاه

در هنگام نصب باید یخچال در جایی قرار گیرد که اگر حادثه ای رخ داد بتوانید سریعا سیم آن را از برق جدا کنید. تراز بندی دستگاه نیز به این صورت است که یخچال مربوطه باید تراز و مستقیم قرار گیرد تا در هنگامی که کار می کند، هیچ لرزشی ایجاد نشود. این کار می تواند بر روی کارکرد یخچال نیز تاثیر گذار باشد.

4.جلوگیری از برفک

برای جلوگیری از برفک باید لوله های پشت یخچال را سالی دوبار گردگیری کنید و به این ترتیب جریان هوا تنظیم می شود و برفک دیگر به مقدار زیاد ایجاد نخواهد شد. به عنوان مثال فرض کنید که شما در رشت ساکن هستید و یخچال ال جی در اختیار دارید. اگر مشکلی در این خصوص برای یخچال پیش بیاید باید به سراغ نمایندگی یخچال ال جی رشت بروید.

5.تمیز کردن یخچال

در هنگام تمیز کردن یخچال باید بدانید که هر چند وقت یکبار باید یخچال خود را تمیز کنید. انجام این کار می تواند از هدر رفتن انرژی و خطر برق گرفتگی به مراتب جلوگیری به عمل آورد.

  1. محافظت از بدنه یخچال

  2. از ایجاد خش و ضربه روی درب یخچال باید جلوگیری کنید. در صورتی که خش کوچکی روی بدنه یخچال ایجاد شد، و یا درب یخچال دچار ضربه شد، می توانید از ترمیم رنگ استفاده کنید تا آسیب های جزیی مربوطه به طور کامل برطرف شود.

7. تنظیم دمای یخچال

تنظیم دمای یخچال نیز باید به گونه ای باشد که از رشد باکتری و میکروب به طور کامل جلوگیری کند. به این ترتیب در هنگام تنظیم دما باید این مورد را به خاطر بسپارید. (بین 4 تا 8) و برای فریز بین (0 تا -4)

8. مصرف انرژی یخچال

در هنگامی که قصد دارید یخچال را به برق وصل کنید باید از طریق سیم خودش این کار را انجام دهید، در صورتی که از سیم رابط استفاده کنید، این کار می تواند میزان ولتاژ خروجی را بالاتر ببرد و برق را قطع کند. با این حال در هنگام انجام این کار باید نسبت به کلیه نوسانات برقی پایدار درخانه اطمینان کامل داشته باشید. (حتما محافظ مخصوص یخچال وصل باشد)

بررسی نکاتی دیگر در مورد نگهداری یخچال

استفاده از راه های مناسب در هنگام استفاده از یخچال می تواند باعث سالم ماندن یخچال شود. با این حال باید سعی کنیم که ضرورت مراقبت و نگهداری از یخچال باعث حفظ ایمنی از مواد غذایی، بهره وری انرژی، کاهش خطر خرابی، طول عمر بیشتر و حفظ ظاهر زیبا یخچال شود. در این خصوص می توانیم بهداشت خانگی و حفظ عملکرد بهتر و جلوگیری از هدررفت غذا را نیز در نظر بگیریم.

در عین حال کلیه راه های گفته شده به ما کمک می کنند که یخچال ما سالم بماند ولی به عنوان مثال فرض کنید که در رشت زندگی می کنید و یخچال اسنوا در خانه خود دارید. ناگهان برای یخچال مشکلی پیش بیاید و از دست شما هم در این حال هیچ کاری بر نمی آید چون تخصص ندارید. با این حال باید با نمایندگی یخچال اسنوا رشت تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی 8 مورد که رعایت آن باعث سالم ماندن یخچالتان می شود پرداختیم. انجام هر کدام می تواند بهبودی در عملکرد یخچال ایجاد کند. با این حال امیدواریم که از مقاله راضی باشید و تمامی موارد ذکر شده بتوانند در بهبود عملکرد یخچال شما کمک کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code