دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان اعلام کرد؛
۱۴۰۳/۰۴/۰۸ ۱۶:۱۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان با بیان اینکه از میان رای دهندگان گیلانی، تاکنون ۴۰ درصد بانوان و ۶۰ درصد آقایان بوده اند، گفت: بیشترین بازه سنی رای دهندگان تا این لحظه ۵۵ تا ۶۰ سال بوده است.

گیل خبر/ جواد شفیعی ثابت لحظاتی قبل با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان، اظهار کرد: با همکاری و هم افزایی همه همکاران فرآیند اجرایی از ساعت ۵ بامداد امروز همزمان در ۱۷ فرمانداری و ۲۹ بخشداری آغاز شد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان افزود: راس ساعت ۸ صبح اخذ رای درتمام ۲۶۸۸ شعبه استان گیلان آغاز شد و تا ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز، شاهد افزایش مشارکت چندهزار نفری نسبت به مدت مشابه در انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ بودیم.

وی ادامه داد: برابر بررسی ها در املش، سیاهکل، رودسر و رودبار به ترتیب بیشترین مشارکت را شاهد هستیم، تا این لحظه ۹ درصد با شناسنامه و ۹۱ درصد رای دهندگان با کارت ملی رای داده اند.

مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری گیلان با بیان اینکه از میان رای دهندگان گیلانی تاکنون ۴۰ درصد بانوان و ۶۰ درصد آقایان بوده اند، گفت: بیشترین بازه سنی رای دهندگان تا این لحظه ۵۵ تا ۶۰ سال بوده است.

شفیعی تاکید کرد: مردم اخبار و اطلاعیه ها را از صدا و سیما و رسانه های رسمی پیگیری کنند، صبح امروز شایعاتی مبنی بر اینکه شمارش آرا در برخی کشور آغاز شده در حالیکه در هیچ کشوری پایان رای گیری اتفاق نیفتاده است.