مهرداد لاهوتی، نماینده لنگرود در گفتگو با گیل خبر:
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۲:۲۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

اختصاصی گیل خبر/ سرویس اجتماعی- مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با گیل خبر با اشاره به عدم پرداخت کامل مطالبات چای‌کاران گیلانی گفت: همان طور که مستحضرید ۷۵ درصد قیمت چای توسط کارخانه‌داران و تنها ۲۵ درصد توسط دولت پرداخت می‌شود که متاسفانه دولت در پرداخت همین مبلغ ناچیز ۲۵ درصدی هم تعلل می‌کند و هنوز متاسفانه یک ریال هم پرداخت نکرده است.

لاهوتی با انتقاد از عملکرد مدیریت سازمان چای افزود: از سویی دیگر این که کارخانه‌داران، مطالبات چای کاران از چین اول را هنوز پرداخته نکرده‌اند، واقعا ظلم بزرگی است. همه کارخانه داران چین اول امسال را فروخته اند اما مطالبات چای کاران زحمت کش را پرداخت نمی‌کنند و متاسفانه سازمان چای هم نظارتی بر این موضوع ندارد. سازمان چای باید این موضوعات را مدیریت کند.

وی ادامه داد: در صحبتی که امروز با مسئولان سازمان چای داشتم، این موضوع را مطرح کردم که ساز و کاری در دستور کار قرار گیرد که به کارخانه‌دارانی که بدهی خود به چای کاران را پرداخت نکرده‌اند، اجازه خرید مجدد چای داده نشود.

نماینده مردم لنگرود تاکید کرد: متاسفانه عملکرد سازمان چای بسیار ضعیف و غیرقابل قبول است؛ به عنوان مثال دیدیم که در سال ۱۴۰۱، بیش از ۱۰۰ هزار تن چای وارد کشور شد و چه بلایی بر سر چای کاران ما آمد.

لاهوتی همچنین از پیگیری پرداخت بدهی دولت به چای‌کاران خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته انشالله تا هفته آینده، بیش از ۷۰ درصد از بدهی دولت به چای‌کاران پرداخت خواهد شد تا بخشی از مشکلات عزیزان ما رفع شود.