۱۴۰۳/۰۳/۳۰ ۱۱:۰۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ارائه خدمات درمانی در بیمارستان قائم (عج) رشت که دیروز دچار حریق شده بود تا رفع اشکالات متوقف شده‌ است.

گیل خبر/ به گزارش ایرنا؛ دکتر محمدتقی آشوبی روز چهارشنبه اظهار کرد: با توجه به شرایط این بیمارستان در پی حریق در حال حاضر فعالیت درمانی آن را متوقف کرده‌ایم تا اقدامات لازم برای رفع اشکالات پیش آمده ناشی از حریق انجام شود.

وی بیان کرد: در پی بروز حریق و شرایط نامطلوب ایجاد شده در بیمارستان قائم (عج) رشت نمی‌توان این مرکز درمانی را فعال کرد باید پس از رفع مشکلات مربوط به برق و سایر موارد و ارتقا سطح ایمنی بخش های مربوطه بیمارستان فعال شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه کرد: تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات بیمارستان قائم (عج) به منظور برگشت سریعتر به چرخه درمان به کار گرفته‌ایم.

بیمارستان قائم (عج) رشت بامداد (سه‌شنبه ۲۹ خرداد) دچار آتش سوزی شد که با تلاش نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت ظرف سه ساعت مهار شد، بر اساس بررسی‌های اولیه حریق بیمارستان قائم (عج) رشت از اتاق تاسیسات برق اضطراری در طبقات زیرین بیمارستان شروع شد؛ این موضوع به صورت دقیق توسط کارشناسان در دست بررسی است.

سرپرست ریاست‌جمهوری در تماس تلفنی با اسدالله عباسی استاندار گیلان دستور لازم را برای بررسی دقیق ابعاد حادثه و ایمنی بیمارستان قائم (عج) رشت صادر کرد.