۱۴۰۳/۰۳/۲۵ ۱۱:۲۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

قیمت خودرو امروز، جمعه 25 خرداد 1403 با تعطیلی بنگاه‌های خرید و فروش خودرو، تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. در هفته‌های اخیر، قیمت خودروهای وارداتی سقوط آزادی را تجربه کرده است، اما این روند ادامه‌دار خواهد بود؟

گیل خبر/ به گزارش تجارت‌نیوز؛ قیمت خودرو امروز جمعه، 25 خرداد 1403 با توجه به اینکه هیچ معامله‌ای در بنگاه‌های خرید و فروش خودرو صورت نمی‌گیرد، ثابت است.

در هفته‌های اخیر در پی با ثبات بودن مهم‌ترین محرک بازار خودرو، یعنی نرخ ارز، قیمت انواع خودروهای داخلی و مونتاژی نیز تغییر چندانی را تجربه نمی‌کنند؛ اما خودروهای وارداتی جدیدی که اخیراً وارد بازار ایران شده‌اند، روزبه روز در حال افت قیمت هستند. با توجه به وضعیت فوق، احتمال ادامه‌دار بودن این روند قیمتی برای خودروهای وارداتی وجود دارد؟

قیمت خودروهای داخلی
قیمت خودروهای داخلی از صبح امروز، هیچ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد.

کوییک S دنده‌ای با مدل 1403 یکی از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های بازار داخلی به شمار می‌رود. این خودرو که در دو هفته گذشته تنها پنج میلیون تومان گران‌تر شده بود، این هفته هشت میلیون تومان افت قیمت پیدا کرد و سرانجام به نرخ 411 میلیون تومان رسید.

 
شاهین G با مدل 1403، سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا است که یکی از کم‌نوسان‌ترین محصولات داخلی این روزهای بازار به شمار می‌رود که در هفته گذشته سه میلیون تومان گران‌تر شده بود، این هفته دقیقا به همان مقدار افت قیمت داشت و با نرخ 718 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.


پژو 207i دنده‌ای، یکی از هاچ‌بک‌های محبوب بازار محسوب می‌شود که در دو هفته پیش 12 میلیون تومان گران‌تر شده بود، از ابتدای هفته جاری 10 میلیون تومان افت قیمت داشت و به نرخ 735 میلیون تومان رسید.

 
پژو پارس LX TU5 یکی دیگر از محصولات محبوب بازار داخلی به شمار می‌رود که از ابتدای هفته پیش چهار میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، این هفته هیچ تغییری نداشته است و با همان قیمت 835 میلیون تومانی معامله می‌شود.

قیمت خودروهای خارجی
قیمت خودروهای مونتاژی و وارداتی از ابتدای این هفته غالباً تغییری نداشت.

جک J4 آپشنال، ارزان‌ترین خودرو مونتاژی کرمان‌موتور است که از ابتدای روند معاملات شنبه چهار میلیون تومان ارزان‌تر شده است و با نرخ 816 میلیون تومانی به فروش می‌رسد.

ام‌وی‌ام X22 پرو دنده‌ای، یکی از جدیدترین محصولات مدیران خودرو و فیس‌لیفت X22 به شمار می‌رود که از دو هفته پیش هیچ تغییر قیمتی ندارد و با همان نرخ 959 میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S5 یکی از محبوب‌ترین محصولات کرمان موتور محسوب می‌شود. این کراس‌اوور از ابتدای هفته اخیر پنج میلیون تومان ارزان‌تر شد و به یک میلیارد و 635 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم نیو پنج‌نفره یکی از کراس‌اوورهای پرفروش بهمن موتور محسوب می‌شود. این محصول مونتاژی برخلاف روند کلی بازار 35 میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به نرخ یک میلیارد و 875 میلیون تومان رسیده است.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته آینده
عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت در رکود سختی فرو رفته بود که به نظر می‌رسد این وضعیت برای هفته آینده نیز ادامه‌دار باشد؛ چرا که خودروهای وارداتی افت قیمت شدیدی دارند. نکته جالب اینکه هفته پیش قیمت سوزوکی سیاز حدود دو میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام شد که در هفته اخیر، قیمت این خودرو به زیر دو میلیارد تومان رسید و همچنان اقبالی برای آن وجود ندارد.

جعفری ادامه داد: این افت قیمت بستگی به برند و کشور سازنده هم ندارد و قیمت تمامی خودروهای وارداتی اعم از چینی، ژاپنی و کره‌ای روزبه روز ارزان‌تر می‌شود. به‌رغم اینکه عرضه زیادی صورت نمی‌گیرد، اما همین نبود تقاضا باعث افت قیمت شدید در خودروهای وارداتی است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : قیمت خودرو

نظر شما:

security code