گیل خبر/ به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی،با همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمد سجاد سیاهکارزاده رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان به نمایندگی از مناطق آزاد کشورمان با حضور در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ روسیه به بیان مزیت های رقابتی بهشت های سرمایه‌گذاری ایران پرداخت.
سیاهکارزاده در نشست تخصصی توسعه اکوسیستم ها، مباحثه بین المللی در رابطه پارک های فناورانه؛ که با حضور نمایندگانی از مناطق آزاد امارات متحده عربی، هند و پارک های علم و فناوری روسیه، برپا شد، با بیان اینکه مناطق آزاد ایران،بهشت سرمایه گذاری است، اشاره ای به ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی کشورمان نمود و ضمن تبیین مزایا و معافیت های قانونی مناطق آزاد ایران برای سرمایه گذاران خارجی؛ به بیان مزیت های مختلف سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در مناطق مزبور پرداخته و توضیحاتی نیز در خصوص بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد، با محوریت منطقه آزاد انزلی ارائه کرد.

وی همکاری در زمینه هایی چون ترانزیت بین المللی، صادرات و واردات کالا به بازارهای داخلی ایران و کشورهای همسایه،سرمایه گذاری های مشترک و همکاری در زمینه کسب وکارهای نوین را از مهمترین محورهای موضوعی توسعه مناسبات اقتصادی بین المللی با محوریت مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

بنابراین گزارش در حاشیه این نشست تخصصی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به پرسش های شرکت کنندگان در ارتباط با فعالیت اقتصادی در زمینه های ترانزیتی، لجستیک و حمل و نقل، تولیدی و گردشگری در نخستین منطقه آزاد شمال کشور، پاسخ داد.

گفتنی است مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) معروف به "داووس روسیه" یکی از رویدادهای بین المللی اقتصادی پیشرو در جهان محسوب می‌شود، از سال 1997 به میزبانی سن پترزبورگ برگزار می‌شود. و در سالجاری این مجمع با حضور نمایندگانی از 130 کشور جهان از 16 تا 19 خرداد ماه(5 تا 8 جون) برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code