رپورتاژ خبری
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ ۱۱:۱۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه

چکیده : شما میتوانید با مراجعه به سایت "فیش حج" وابسته به سازمان حج و زیارت اطلاعات لازم درباره روش خرید و فروش فیش حج ۱۴۰۳به دست آورید یا با جستجوی "fishehaj.org" در اینترنت و مراجعه به سامانه، تلفنی سوالات خود را پرسیده و مشاوره رایگان با کارشناسان در تمامی استان‌ها در خصوص خرید و فروش فیش حج داشته باشد یا با شماره 09195004946 تماس بگیرید و قیمت فیش حج تمتع آزاد را استعلام بگیرید.

دانستن قیمت حج تمتع آزاد برای افرادی که قصد تشرف به خانه خدا را دارند ضروری است. برای عزیمت به مکه مکرمه باید ودیعه مورد نیاز در وجه سازمان حج واریز شود. برای اینکه بتوانید به زیارت خانه خدا نائل شوید می بایست در ابتدا فیش حج خود را خریداری کنید.

اعزام زائران به حج تمتع از اواخر اردیبهشت ۱۴۰۳ آغاز می‌شود و بر اساس سهمیه مصوب ایران در حج‌ تمتع، حدود ۸۵ هزار ایرانی حاجی می‌شوند. هر ایرانی برای اعزام می بایست یک فیش حج داشته باشد. روش های مختلفی برای خرید فیش حج وجود دارد که در این مقاله برای شما بیان کرده ایم.

یکی از روش های تهیه فیش حج از طریق هماهنگی و توافق با آن دسته از افرادی است که ودیعه حج را واریز کرده اند، اما بنا به دلایلی امکان زیارت خانه خدا برای آن‌ها فراهم نیست. البته سازمان حج و زیارت برای انتقال فیش حج قوانین مشخصی را عنوان کرده است. بنابراین، در صورتی که می‌خواهید فیش حج تمتع سایر افراد را خریداری کنید، بهتر است با fishehaj.org در ادامه این مطلب همراه باشید تا این فیش را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

مشاوره خرید و فروش فیش حج تمتع آزاد

شما میتوانید با مراجعه به سایت "فیش حج" وابسته به سازمان حج و زیارت اطلاعات لازم درباره روش خرید و فروش فیش حج ۱۴۰۳به دست آورید یا با جستجوی "fishehaj.org" در اینترنت و مراجعه به سامانه، تلفنی سوالات خود را پرسیده و مشاوره رایگان با کارشناسان در تمامی استان‌ها در خصوص خرید و فروش فیش حج داشته باشد یا با شماره 09195004946 تماس بگیرید و قیمت فیش حج تمتع آزاد را استعلام بگیرید.

فیش حج را چگونه بخریم؟

قیمت حج تمتع آزاد را می‌بایست به روز و به طور رسمی و از طریق دفاتر زیارتی که مورد تایید سازمان حج و زیارت هستند، جویا شوید. خریدار و فروشنده فیش حج باید در دفتر زیارتی حاضر شوند و مدارک شناسایی خود را جهت ثبت اطلاعات ارائه دهند. ضمنا فروشنده باید اصل فیش حج را نیز ارائه دهد. سپس درخواست مجوز برای انتقال فیش حج ثبت می‌شود. پس از آن با ارائه مجوز از طرف سازمان حج و زیارت امکان انتقال فیش حج به نام خریدار در دفاتر اسناد رسمی امکان پذیر است.

آیا می‌توان فیش حج را وکالتی خرید؟

از آنجاییکه سازمان حج و زیارت برای نقل و انتقال فیش حج به صورت وکالتی قانون و دستورالعمل خاصی ارائه نکرده، هرگز به صورت وکالتی اقدام به خرید این فیش نکنید.

فروش فیش حج به چه صورت انجام می‌شود؟

قیمت حج تمتع آزاد به عوامل متنوعی بستگی دارد. البته برای فروش فیش حج لازم است که فروشنده و خریدار این فیش در دفاتر زیارتی دارای مجوز حاضر شوند. ضمنا بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره رایگان سامانه جامع حج fishehaj.org و راهنمایی مشاوران در همه استان‌ها فیش حج خود را با بهترین قیمت به فروش برسانید.

اعزام زائران خانه خدا در سال‌های آینده برای فیش‌های چه سالی خواهد بود؟

در کمال تاسف باید گفت به دلیل عدم امکان زیارت و بسته بودن مسیر در سال‌های گذشته، تعیین زائران بعدی مکه مکرمه بر اساس تاریخ فیش‌های حج ممکن نیست. اما کارشناسان متخصص در ,f وی سایت فیش حج، همواره در این زمینه به افراد مشاوره رایگان می‌دهند.

از آنجایی که فیش حج تمتع استانی است، آیا این فیش را می‌توان از سایر استان‌ها خرید؟

جواب این سوال خیر است. قیمت حج تمتع آزاد را باید به روز به دست آورد. اما به شرطی که خریدار فیش در استان محل سکونت فروشنده فیش مدارک مالکیتی یا سکونتی داشته باشد، می‌تواند اقدام به خرید فیش حج نماید. با این حال بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09195004946 تماس بگیرید.

برای فروش فیش حج افراد فوت شده چه مدارکی لازم است؟

قیمت حج تمتع آزاد به طور رسمی نرخ گذاری می‌شود. برای فروش فیش حج فرد متوفی، اصل فیش به همراه برگه انحصار ورثه و برگه مالیات بر ارث باید ارائه شود. ضمنا تمام وراث فرد نیز باید در دفترخانه رسمی حاضر شوند. البته در صورتی که یکی از وراث وکالت از سایرین داشته باشد، نیاز به حضور همه وراث نمی‌باشد و امکان خرید فیش بعد از مشخص شدن قیمت حج تمتع آزاد فراهم است.

امکان تهیه چند فیش حج برای یک فرد میسر است؟

پاسخ خیر است. فقط تهیه یک عدد فیش حج برای هر کد ملی امکان پذیر است. البته به صورت وکالتی هم این کار را انجام می‌دهند که اگر وکالت دهنده فوت کند، وکالت داده شده ابطال می‌شود.

چند مرتبه می‌توان اقدام به انتقال فیش حج واجب کرد؟

به طور کلی فقط می‌توان دو بار فیش حج واجب را انتقال داد. در مرتبه اول امکان انتقال فیش به سایر افراد میسر است. اما در مرتبه دوم انتقال فیش به خانواده و وابستگان درجه ۱ امکان پذیر است. ضمنا لازم به ذکر است که در دومین مرتبه انتقال تاییدیه سازمان حج و زیارت ضروری می‌باشد.

قیمت حج تمتع آزاد چقدر است؟

قیمت حج تمتع آزاد با در نظر گرفتن تاریخ ثبت نام فیش متغیر می‌باشد. به این صورت که اختلاف حتی یک ماه در تاریخ ثبت نام فیش، بر قیمت فروش آن تاثیر می‌گذارد. البته قیمت فیش حج واجب با توافق بین خریدار و فروشنده و به نرخ روز می‌باشد که در هر استان متفاوت می‌باشد.

لازم به ذکر است که قیمت حج تمتع آزاد سال ۱۳۸۶ متفاوت از بقیه سالهاست. به همین شکل قیمت ودیعه حج عمره سال ۱۳۹۰ نیز با بقیه سال‌ها فرق دارد. البته قیمت فیش به عواملی، چون قیمت دلار، استان و زمان اعزام حجاج و قیمت سازمان حج و زیارت بستگی دارد که می‌تواند باعث بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت آن شود.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد قیمت حج تمتع آزاد به کجا مراجعه کنیم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت حج تمتع آزاد، همواره می‌توانید به سایت سازمان حج و یا دفتر‌های زیارتی دارای مجوز این سازمان مراجعه و مشاوره بگیرید. ضمنا برای دریافت اطلاعات به روز و دقیق در خصوص قیمت حج تمتع آزاد می‌توانید به وب سایت fishehaj.org مراجعه کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان در تمام استان‌های کشور بهره‌مند شوید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code