۱۴۰۳/۰۳/۱۹ ۱۱:۰۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه

مهمترین کاری که در ابتدای راه ورود به دنیای تریدری فارکس باید انجام دهید انتخاب یک بروکر قابل اعتماد می‌باشد. متاسفانه بسیاری از معامله‌گران روی همین نکته توجه نمی‌کنند و با انتخاب اشتباه آینده خود در فارکس را به خطر می‌اندازند. با وجود آنکه هزاران بروکر در فضای فارکس فعالیت دارند اما بخش محدودی از آنها قابل اعتماد هستند. برای ایرانیان که به خاطر تحریم‌های بین‌المللی شرایط سخت‌تر هم می‌باشد. بسیاری از بروکرهای معتبر بین‌المللی به ایرانیان خدمات نمی‌دهند. به همین خاطر کار شما برای پیدا کردن بروکر قابل اعتمادی که امکان استفاده از آن را داشته باشید پیچیده خواهد شد. با این وجود در میان بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند هم نباید چشم بسته دست به انتخاب بزنید.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

چگونه بهترین بروکر فارکس را برای ایرانیان انتخاب کنیم؟

اولین چالشی که به عنوان یک ایرانی در فارکس خواهید داشت انتخاب بروکر معتبر است. توجه به تحریم‌های بین‌المللی شما نمی‌توانید از بروکرهای برجسته فارکس استفاده کنید. به همین دلیل باید سراغ بروکرهایی بروید که خدمات خود را برای ایرانیان ممنوع نکرده باشند. جهت انتخاب آنها هم توصیه می‌کنیم حتماً روی ۵ فاکتور اساسی تمرکز داشته باشید. نکاتی که باید در انتخاب بهترین بروکر فارکس روی آنها حساسیت داشته باشید را خدمتتان بیان خواهیم کرد.

دنبال بروکر امن باشید

اولین فاکتوری که در انتخاب بروکر برای فارکس باید روی آن حساسیت نشان دهید، مقوله امنیت است. طبیعتاً شما باید در فضایی فعالیت خود را آغاز کنید که به آن اعتماد داشته باشید. نمی‌توانید سرمایه و پولی که به سختی جمع آوری کرده‌اید را در اختیار بروکرهای بگذارید که اصلاً قابل اعتماد نیستند و ممکن است سرمایه شما را بر باد دهند. به همین خاطر باید روی موضوعی تحت عنوان رگولاتوری حساسیت نشان دهید. شما باید سراغ بروکرهایی بروید که توسط سازمان‌های مالی معتبر جهانی تایید شده باشند. به این شکل آنها قابل اعتماد هستند و می‌توانید سرمایه خود را در این بروکرها قرار دهید. البته سعی کنید نظرات کاربران در مورد وضعیت امنیتی بروکرها را هم مطالعه نمایید. قطعاً در بین آنها می‌توانید اطلاعات خوبی کسب کنید.

سرعت معاملات در بروکر چقدر است؟

بروکر فارکس باید سرعت خوبی در اجرای معاملات شما داشته باشد. بازار فارکس بیشترین تریدر را در سطح جهان دارد و هرگونه کوتاهی در انجام سفارشات منجر به از دست رفتن فرصت‌هایی برای شما خواهد شد. بروکر اگر نتواند در زمان مقرر معاملات شما را انجام دهد ممکن است سود یا زیان شما را بالا و پایین نماید. این اتفاق اصلاً به نفع شما نیست و بروکر باید روی این موضوع حساسیت داشته باشد. مخصوصاً اگر بخواهید روش‌های خاص معامله‌گری مثل اسکالپینگ را انتخاب کنید، سرعت انجام معاملات برای شما اهمیت دوچندانی خواهد داشت. حتماً قبل از انتخاب بروکر روی سرعت عملیاتی آن تحقیقات کافی داشته باشید و سراغ گزینه‌هایی که شکایت‌های زیادی در این زمینه از آنها وجود دارد نروید.

چقدر کمیسیون به بروکر بدهیم؟

یکی از فاکتورهای اساسی دیگری که در انتخاب بروکر باید به آن دقت داشته باشید کمیسیون است. متاسفانه برخی تریدرها ابتدای کار فکر می‌کنند کمیسیون یا کارمزد هیچ تاثیری روی کار آنها ندارد. این در حالی است که اگر کمیسیون بروکر کمی زیاد باشد می‌تواند سودآوری شما را کاهش دهد. البته به این هم فکر کنید که برخی بروکرها کمیسیون نمی‌گیرند اما هنگام اسپردها هزینه کار خود را از شما چند برابر دریافت خواهند کرد. در فضای فارکس نباید هر چیزی را ساده نگاه کنید و روی هر موضوع عجیبی باید شک داشته باشید. بروکرهایی که کمیسیون ثابت یا درصدی بگیرند بهتر از گزینه‌هایی هستند که نحوه عملکرد آنها مشخص نیست و ممکن است در اجرای معاملات شما کلاهبرداری‌هایی داشته باشند.

کمیسیون بروکر

بروکر چه پلتفرم و ابزارهای معاملاتی در اختیار ما می‌گذارد؟

اینکه بروکر مد نظر شما چه امکانات و ابزارهایی برای موفقیت در فارکس در اختیارتان بگذارد بسیار مهم است. شما اگر به ابزارهای دقیق و قابل اعتماد دسترسی نداشته باشید، نمی‌توانید موفقیتی در این فضا کسب کنید. به همین دلیل در هنگام بررسی وضعیت بروکرها حتماً این موضوع که آنها از متاتریدر ۴ و ۵ پشتیبانی داشته باشند را بررسی کنید. ترجیحاً سراغ بروکرهایی بروید که قابلیت کپی تریدینگ را در اختیار شما بگذارند. با استفاده از این استراتژی می‌توانید سراغ برنده‌های بازار بروید و رفتار آنها را تقلید نمایید. روی ابزارهای تکنیکال و بنیادی که بروکر در اختیارتان می‌گذارد هم حساس باشید. اطلاعاتی که در این زمینه به تریدر منتقل می‌شوند باید دقیق بوده و هیچگونه اشتباهی در آنها وجود نداشته باشد. شما قرار است بازار را بر اساس همین اطلاعات پیش‌بینی کنید و هرگونه خطا می‌تواند سرمایه شما را نابود سازد.پشتیبانی برترین بروکرهای فارکس چگونه است؟

بروکرهایی که پشتیبانی خوبی از کاربران خود داشته باشند آنها را برای رسیدن به سودهای جذاب در بازار کمک می‌کنند. به همین دلیل در انتخاب بروکر برتر فارکس برای ایرانیان روی موضوع پشتیبانی باید حساسیت زیادی داشته باشید. توصیه می‌کنیم سراغ بروکرهایی که پشتیبانی ۲۴ ساعته ندارند نروید. فارکس شبانه روزی است و بروکر وظیفه دارد در طول شبانه روز به شما خدمات رسانی کند. اگر زبان انگلیسی را به خوبی متوجه نمی‌شوید یا روی آن تسلط کافی ندارید حتماً سراغ بروکرهایی بروید که پشتیبانی فارسی داشته باشند. به این ترتیب سریع و راحت‌تر می‌توانید با بروکر ارتباط برقرار کنید و مشکلات خودتان را برطرف سازید. سرعت پاسخگویی بروکر را هم مورد بررسی قرار دهید و حتماً روی آن حساسیت داشته باشید. اگر بروکر در حل مشکلات شما کوتاهی داشته باشد، شاید بسیاری از فرصت‌های خودتان را از دست دهید و متحمل زیان‌هایی شوید که غیر قابل جبران باشند.

پشتیبانی ۲۴ ساعته

نکات تکمیلی انتخاب بهترین بروکر فارکس

علاوه بر نکات اصلی که خدمتتان عرض کردیم، رعایت نکات زیر کمک می‌کند تا بروکر بهتری را در فارکس پیدا کنید:

  1. اگر مسائل شرعی برای شما اهمیت دارد باید سراغ بروکرهایی بروید که حساب اسلامی در اختیارتان بگذارند.

  2. ترجیحاً کارگزاری‌های انتخاب نمایید که محتواهای آموزشی با کیفیت و در صورت امکان به زبان فارسی در اختیارتان بگذارند.

  3. هنگام انتخاب کارگزاری‌های فارکس روی تنوع حساب‌های معاملاتی آنها دقت داشته باشید. طبیعتاً شما نمی‌توانید از ابتدا سراغ حساب‌های حرفه‌ای بروید و بهتر است پله پله کار خودتان را آغاز نمایید.

  4. روی نحوه واریز و برداشت پول به بروکر هم کمی حساسیت داشته باشید. ترجیحاً سراغ کارگزاری‌هایی بروید که امکان واریز و برداشت ریالی را برای شما فراهم کرده باشند.

برچسب ها :