ارایه خدمات معاضدتی حقوقی و کارشناسی کمیسیون حقوق عامه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده استان گیلان در مسجد آفخرا رشت

گیل خبر/ با هدف گسترش خدمات حقوقی و کارشناسی در سطح جامعه و مردمی سازی فعالیت های حقوقی، کمیسیون حقوق عامه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده استان گیلان، یکشنبه 13 خرداد 1403 جلسه ای با حضور دکتر حسن عبدلیان پور، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده کشور و وکلا و کارشناسان رسمی برگزیده استان گیلان در مسجد آفخرا رشت تشکیل شد و مردم از مشاوره حقوقی و کارشناسی بهره مند شدند.

دکتر حسن عبدلیان پور در آغاز این مراسم با اشاره به اهتمام ویژه این مرکز در فرهنگ سازی توسعه خدمات حقوقی بیان نمود رسیدگی به مشکلات مردم، اصلی ترین دغدغه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده کشور به عنوان نهاد متولی گسترش دهنده خدمات حقوقی و کارشناسی است. وی رسیدگی به حقوق عامه را یکی از وظایف اصلی این مرکز عنوان کرد و افزود: موضوع مردمی سازی فعالیت های حقوقی و قضایی از تاکیدات مقام معظم رهبری و رییس محترم قوه قضاییه است.
دکتر مهدی شادمند، رییس کمیسیون حقوق عامه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه استان گیلان، با اشاره به اینکه استان گیلان یکی از استان های پیشرو در پیگیری حقوق عامه و امور اجتماعی است گفت: علاوه بر اجرای برنامه های متنوع با هدف ارایه خدمات حقوقی و کارشناسی به مردم، تلاش داریم با افزایش تعامل با دستگاه های دولتی و بخش خصوصی، اجرای طرح های خلاقانه و ابتکاری با موضوع حقوق عامه مانند طرح ملی کارشناسی ساختمان های ناایمن پرتردد، فرهنگ سازی رسیدگی به حقوق عامه در استان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و حضور مستمر کمیسیون حقوق عامه در یکشنبه های هر هفته بعد از نماز مغرب و عشاء در مساجد استان در همین راستا برنامه ریزی شده است.
دکتر محمد باقری هره دشت، رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان گیلان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در ارایه خدمات معاضدتی به مردم اشاره کرد: تمام تلاش ما نزدیک شدن به مردم برای شنیدن مشکلات آن‌ها و رسیدگی به دغدغه‌های حقوقی و کارشناسی آنهاست. به همین منظور حضور در مساجد را به عنوان یکی از اولویت‌های خود در راستای تحقق حقوق عامه قرار داده ایم و آن را وظیفه شرعی، قانونی و انسانی خود می دانیم. همچنین توجه بیش از پیش به اطلاع رسانی مباحث حقوقی و کارشناسی به مردم و تبیین مسایل حقوقی و کارشناسی از طریق رسانه ملی و فضای مجازی در دستور کار مرکز قرار دارد.
دکتر شهریار ولی زاده درودخانی، رئیس مرکز وکلا استان گیلان با اشاره به اهمیت ارایه خدمات حقوقی به مردم در راستای آشنایی آنها با حقوق، تکالیف و مسئولیت های خود با هدف کم کردن ورودی پرونده ها به حوره قضایی افزود: خوشبختانه با استقبال شایان توجه مردم و وکلا در توسعه حقوق عامه مواجه هستیم و تلاش داریم برنامه ریزی لازم برای برگزاری جلسات حقوق عامه با حضور وکلا در همه شهرستان های استان انجام شود.