۱۴۰۳/۰۳/۰۸ ۲۲:۴۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان گفت: مدیران مدرسه موظفند قبل از ثبت نام دانش آموزان کسانی را که به سن مشمولیت رسیده و واجد ادامه تحصیل باشند با تکمیل برگ درخواست معافیت تحصیلی دانش آموزی، آنان را برای اخذ معافیت تحصیلی به دفتر خدمات الکترونیک پلیس +۱۰ معرفی کنند.

گیل خبر/ به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان گیلان، حسین نظری با اعلام این خبر در نشست مشترک معاونت آموزش متوسطه و معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان اظهار داشت: مدیران مدارس موظفند شرایط معافیت تحصیلی و وضعیت مشمولیت دانش آموزان را در واحدهای آموزشی تشریح کنند. وی افزود: دانش آموزان مشمول که برگ درخواست معافیت تحصیلی را از مدارس دریافت می کنند ضروری است جهت دریافت معافیت تحصیلی به دفاتر الکترونیکی انتظامی مراجعه کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان تأکید کرد: ضروری است مدیران مدارس در جهت تحویل مدارک معافیت تحصیلی از مشمولان حداکثر تا قبل از امتحانات نیم سال اول سال تحصیلی اهتمام جدی داشته باشند. نظری درباره مشمولانی که به مدارس مراجعه نکنند؛ خاطرنشان کرد: دانش آموزانی که حداکثر به مدت ۳ ماه از تاریخ شروع به تحصیل و صدور معافیت تحصیلی به واحد آموزشی مراجعه نکنند به عنوان منصرف از تحصیل تلقی شده و مدارس مجاز به ثبت نام از آنان نیستند.

 سرهنگ رجب زاده معاون وظیفه عمومی نظام وظیفه عمومی استان هم در این نشست ضمن تشریح و بررسی ابهامات موجود و درخواست به موقع معافیت تحصیلی، اظهار داشت: ضروری است مدیران مدارس با بررسی وضعیت دانش آموزان مشمول ، در صورتی که به سن مشمولیت رسیده باشند و واجد شرایط ادامه تحصیل باشند درخواست معافیت تحصیلی برای ذی نفعان صورت گیرد.

سرگرد پیش بین رئیس اداره معافیت تحصیلی و خروج از کشور نظام وظیفه عمومی استان، در این وبینار آموزشی ضمن تبیین قوانین مربوط به نظام وظیفه عمومی با تاکید به در پیش بودن اربعین حسینی گفت: در راستای جلوگیری از بروز مشکلات خروج از کشور دانش آموزان مشمول در ایام اربعین، لازم است برای این دسته از افراد معافیت تحصیلی اخذ شود.