کمک های انسان دوستانه انجمن صنعت پخش گیلان به آسیب دیدگان روستای امام زاده ابراهیم شفت

گیل خبر/ حادثه آتش سوزی بامداد پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در روستای گردشگری امام‌زاده ابراهیم شفت واقع در غرب گیلان که در نتیجه آن ۱۲۰ خانه، مغازه و واحد اقامتی دچار خسارت گسترده شد؛ این حادثه تلفات جانی نداشت ، اما دارایی بخشی از روستاییان که از راه کسب و کار امرار معاش می کردند به خاکستر تبدیل شد.
اگر چه گروههای امدادی و مسوولان استان کمک هایی را برای الیتام درد مردم روانه این روستا کردند ، اما همچنان تشکل های مردم نهاد مردم روستای امام زاده ابراهیم شفت را فراموش نکرده و همچنان خود را در کنار آنان می دانند.
انجمن صنعت پخش گیلان به عنوان یکی از تشکل های مهم و موثر مردم نهاد که اقدامات آنان در دوران همه گیری کرونا ماندگار است ، در اقدامی نیکوکارانه و خیرخواهانه اقلام بهداشتی ، مواد غذایی ، تخت بستری بیمار که توسط اعضا انجمن جمع آوری شده بود را راهی روستای امام زاده ابراهیم شفت نمودند.

مهندس سامان نظری رییس انجمن صنعت پخش گیلان که عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان را عهده دار است در گفتگویی با خبرنگاران با اشاره به اهمیت نودوستی و کمک به آسیب دیدگان حوادث غیر متقربه گفت: همه ما در دنیایی زندگی می کنیم که نمی دانیم که در چند لحظه دیگر بر ما چه خواهد گذشت ، ما ایرانی ها همیشه در کمک های بشر دوستانه و انسانی زبانزد هستیم لذا در مواجهه با چنین حوادثی ، همه ما در مقابل هموطنان خود مسوولیت جداگانه ای داریم و می طلبد که یکدیگر را رها نکنیم.

اعضای انجمن صنعت پخش گیلان از همان زمان اولیه نگرانی لازم از بروز این حادثه را به دنبال داشتند و تلاش شد تا در یک فرصت مناسب کمک هایی را برای التیام درد هم استانی های خودمان روانه شهرستان شفت نماییم.

رییس انجمن صنعت پخش گیلان با اشاره به تلاش های خانواده بزرگ صنعت پخش گیلان در دوران همه گیری کرونا تصریح کرد : در دوران کرونا که بسیاری از حضور در جامعه خود را دور می کردند مدیران و پرسنل شرکت های پخش با قرار گرفتن در صحنه بازار تلاش کردند تا مردم از جهت تامین مواد غذایی کوچکترین نگرانی را نداشته باشند و در کشور و علی الخصوص گیلان تمامی قفسه های فروشگاهها به مراتب پر تر از سایر مقطع زمانی بوده است.

نظری افزود : دوران کرونا اگر چه سخت بود و بسیاری از هموطنان خودمان را از دست دادیم اما تجربه بزرگی بود تا در زمان سختی ها بتوانیم از مشکلات عبور کنیم ؛ لذا شنیدن آتش سوزی مهیب در روستای امام زاده ابراهیم شفت که از روستاهای مذهبی ، تاریخی و زیبای گیلان است برای ما دردناگ بود به همین دلیل تلاش شد با همدلی همکاران و اعضای انجمن کمک هایی را برای رفع بخشی از مشکلات روستاییان آسیب دیده اهدا کنیم.

به گفته وی این کمک ها در کاروانی که متشکل از اقلام مواد غذایی ، بهداشتی ، تخت بستری بیمار می باشد برای کمک به آسیب دیدگان آتش سوزی اردیبهشت ماه سال جاری به آسیب دیدگان روستای امام زاده ابراهیم شفت اهدا شد