۱۴۰۳/۰۳/۰۷ ۱۸:۰۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

 مراسم انتصاب فرمانده یگان حفاظت دادگستری استان گیلان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

گیل خبر/ حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان با تسلیت شهادت رئیس جمهور آیت‌الله رئیسی و هیئت همراهشان اظهار داشت: باید همواره با اتکا به خدای متعال خود را تجهیز کرده و در مسیر خدمت به مردم گام برداریم.

وی با تقدیر و تشکر از فرمانده سابق یگان حفاظت دادگستری استان تصریح کرد: به لحاظ اقتدار دستگاه قضایی حفاظت از اشخاص و اسناد در دادگستری‌ها مهم‌تر از حفاظت از امکنه و ساختمان‌هاست.

 رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به هدف تشکیل یگان حفاظت دادگستری افزود: باید افراد و نیرو‌های حفاظتی بیشتری در راستای حفاظت از محاکم قضایی جذب شده و آموزش‌های لازم در این خصوص به آنان ارائه شود.

وی تکریم مراجعین را یکی از وظایف یگان حفاظت برشمرد و گفت: تکریم ارباب رجوع از برنامه‌های عملیاتی قوه قضاییه است و باید علاوه بر حفظ کرامت مراجعه کنندگان، تکریم از همکاران قضایی نیز در دستور کار یگان حفاظت قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با اشاره به استقلال یگان حفاظت و همچنین استقلال دستگاه قضایی خاطر نشان کرد: استقلال دادگستری و یگان حفاظت باید در عین تعامل با سایر مجموعه‌ها حفظ شود.

وی با تاکید بر مبارزه با فساد در تمامی دستگاه‌ها تصریح کرد: یگان حفاظت دادگستری باید در دستگیری دلال‌ها و کارچاق‌کن‌ها که با هدف اعمال نفوذ‌های پوچ و واهی در پرونده‌ها به محاکم وارد می‌شوند تلاش مضاعفی داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان افزود: سامانه کنترل تردد ورود و خروج افراد به محاکم قضایی اقدامی پیشگیرانه است که یگان حفاظت باید از این سامانه، بهره‌ی حداکثری را حاصل کند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : دادگستری گیلان

نظر شما:

security code