بزرگ مرد گیلان؟!
۱۴۰۳/۰۳/۰۷ ۱۷:۲۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- روز گذشته مراسم باشکوه بزرگداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهان وی با سخنرانی وزیر کشور در رشت در حالی برگزار شد که سخنرانی طولانی و خودنمایی اسدالله عباسی استاندار گیلان، موجب ناراحتی و هیاهوی شرکت‌کنندگان در این مراسم شد.

بنا به روایت رسانه‌های استان، عباسی که گویا برنامه عزاداری و بزرگداشت شهدای خدمات را با جلسه شورای اداری اشتباه گرفته بود، به تشریح اقدامات دولت سیزدهم و برجسته‌سازی خود در حضور احمد وحیدی وزیر کشور پرداخت.

استاندار گیلان در حالی به دفاع از عملکرد خود پرداخت و مدعی تحقق مصوبات سفر اول سفر آیت الله رئیسی به گیلان شد که به اعتقاد صاحب‌نظران، همین موضوع عدم تحقق وعده‌های داده شده و نارضایتی رئیس جمهور فقید و مقامات ارشد دولت از وضعیت استان که حتی صدای حامیان دولت را هم در آورده و موجب نارضایتی گیلانیان شده، از مهم‌ترین دلایل تعویق چندین و چندباره سفر دوم آیت‌الله رئیسی به گیلان بوده است.

تاسف برانگیز است که این تمام ماجرا نیست و مراسمی که باید در نکوداشت شهدای حادثه تلخ سقوط بالگرد باشد، به مراسم مدح و ثناگویی استاندار گیلان از زبان مدیرکل بنیاد شهید استان به عنوان مجری مراسم تبدیل می‌شود و عباسی، بزرگ‌مرد گیلان و استاندار مکتبی و انقلابی خوانده می‌شود!

همگان می‌دانند که اگرچه رئیس جمهور فقید از عملکرد مدیریت استان گیلان رضایت چندانی نداشت، اما حمایت‌های همیشگی وزیر کشور از عباسی، باعث ماندگاری وی در راس مدیریت استان شد؛ به همین دلیل است که لزومی برای ارائه آمار و خودنمایی آقای استاندار در حضور احمد وحیدی وجود نداشت و بهتر بود که این مراسم پرشور، این چنین دچار حاشیه‌ نمی‌شد.

حال این سوال مطرح است که آیا بهتر نبود مراسم باشکوهی که جلوه همدلی و غم‌خواری مردم گیلان با رئیس جمهور شهید و همراهان وی است، به ابزار تبلیغاتی آقای استاندار بدل نشود؟