۱۴۰۳/۰۳/۰۶ ۱۷:۱۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

وزیر بهداشت با بیان اینکه برقراری فوق‌العاده خاص از خواسته‌های مهم رئیس جمهور شهید بود، گفت: فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت تصویب شد.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم، بهرام عین‌اللهی به اضافه شدن 16 هزار تخت بیمارستانی ظرفیت معادل 13 درصد کل تخت های بیمارستانی در دولت مردمی اشاره و خاطرنشان کرد: تا پایان دولت هر هفته چندین پروژه بزرگ درمانی در پویش «تعالی سلامت، استمرار خدمت» افتتاح می شود.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت کودکان در مسائل دینی و انسانی، گفت: هر جا که به اطفال ظلم شده، قلب ها تکان خورده و اخیرا کشتار بی رحمانه کودکان بی دفاع غزه، دنیا را تکان داد اما در دولت مردمی توجه ویژه ای به سلامت کودکان و در این دولت، 4 بیمارستان تخصصی اطفال در کشور از جمله در تهران، بابل، بندرعباس و همدان افتتاح شد که بی نظیر است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر درمان اطفال به خوبی انجام شود، سلامت آینده کشور تامین می شود و بیماران پس از درمان می توانند تا چندین دهه، عمر با کیفیت داشته باشند. با دستور آیت الله رییسی، درمان کودکان زیر 7 سال در بیمارستانهای دولتی کشور رایگان شد و نتایج اقدامات دولت در حوزه سلامت کودکان، در آینده مشخص می شود.

عین‌اللهی با اشاره به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از 15 سال در دولت سیزدهم، گفت: تلاش زیادی برای تصویب فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت در دولت و مجلس انجام شد که در مجمع تشخیص مصلحت، مورد بحث قرار گرفته بود که دیروز به همراه دکتر رحیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به آنجا رفتیم و استدلال های لازم را کردیم و مورد موافقت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: برقراری فوق‌العاده خاص از خواسته های مهم رییس جمهور شهید بود که مورد تایید مجلس و سازمان برنامه و بودجه هم قرار گرفته است که در آینده نزدیک به کارکنان نظام سلامت پرداخت می شود.