۱۴۰۳/۰۳/۰۳ ۱۳:۱۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشانگر فعالیت سامانه بارشی جدید از ظهر فردا جمعه تا اوایل هفته آینده در استان است که به همین دلیل هشدار زرد صادر شده‌است.

گیل خبر/ به گزارش ایرنا؛ سمانه نگاه روز پنجشنبه اظهار کرد: بر اساس الگوهای هواشناسی طی امروز تا ظهر فردا جمعه کاهش ناپایداری، ابر و افزایش نسبی دما مورد انتظارست اما به تدریج از فردا تا یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی بار دیگر در گیلان فعال می‌شود.

وی افزود: در مدت یاد شده به تناوب بارندگی برخی مناطق رگباری و موقتی شدید، وزش باد گاهی شدید، مه آلودگی، رعد و برق و مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی شده‌است.

نگاه بیان کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته در اسب‌وونی تالش ۱۳ میلیمتر و امام زاده اسحاق ۹ میلیمتر باران باریده است؛ هم اینک بارش‌ها در گیلان قطع شده و آسمان کمی ابری تا نیمه ابری است.

وی اظهار کرد: صبح امروز اسب‌وونی تالش با هفت درجه سلسیوس کمترین و منجیل در ۲۴ ساعت گذشته با ۲۱ درجه بیشترین دمای گیلان را به خود اختصاص داد و دمای فعلی رشت نیز ۲۱ درجه و رطوبت نزدیک ۷۰ درصد است.

کارشناس هواشناسی گیلان اضافه کرد: دریا امروز و فردا برای فعالیت‌های دریانوردی با احتیاط مناسب، اما شنبه و یکشنبه هفته آینده نامناسب است.

آسمان گیلان هم اینک کمی ابری تا نیمه ابری و مه آلود است.