۱۴۰۳/۰۲/۳۰ ۱۲:۲۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

اداره کل هواشناسی گیلان با صدورهشدار سطح نارنجی از بارش‌های رگباری باران از عصر امروز در استان خبرداد.

گیل خبر/ به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه آسمان استان هم اکنون قسمتی ابری تا آفتابی است، گفت: ازعصر امروز با ورود سامانه بارشی به استان، بارش رگباری باران، رعد و برق و وزش باد گاهی شدید در استان پیش بینی شده است.

محمد دادرس به صدورهشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر شدت بارش‌ها اشاره کرد وافزود: اوج فعالیت این سامانه بارشی عصر امروز و فرداست، اما بارش‌ها تا پایان هفته به تناوب در گیلان ادامه دارد.
وی از مردم خواست در حاشیه رودخانه‌ها مستقر نشوند و هنگام رعد و برق در فضای باز نباشند و بارش رگباری باران را جدی بگیرند.
مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه دریا امروز با ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر برای فعالیت‌های دریانوردی مناسب است، افزود:، اما فردا با افزایش ارتفاع موج و شدت گرفتن بارندگی‌ها برای فعالیت‌های دریانوردی نامناسب است.
محمد دادرس با اشاره به وضعیت هوای رشت مرکز استان بیان کرد: دمای هوای شهر رشت هم کنون ۲۰ درجه سلسیوس است و پیش بینی شده امروز در گرم‌ترین ساعت تا ۲۲ درجه سلسیوس نیز برسد، رطوبت هوای این شهر امروز ۶۴ درصد است.
بنابراعلام هواشناسی گیلان در شبانه روز گذشته اسب وونی تالش با دمای ۴ درجه سلسیوس و فومن و رودبار با ۲۲ درجه سلسیوس خنک‌ترین و گرمترین شهر‌های گیلان بود.